SA Lõuna-Eesti Turismi uudised

Möödunud toimetused

Novembri lõpus toimusid Põlvamaa turismiasjaliste aastalõpu seminar, Valgamaa turismi aastaseminar 2013 ning Võrumaa turismi aastaseminar. Kõigil kolmel seminaril osales ka SA LET juhataja Angela Järg, kes tutvustas oma ettekannetes Sihtasutuse tegevusi ning erinevaid välisturunduse ning koostöö võimalusi. Ettekanded leiad siit: SALET tegevus 2014 Otepää 29.11.2013; SALET tegevus 2014_Räpina 28.11.2013; SALET tegevus ja koostöö_Võrumaa 26.11.2013

Iga-aastane Mardilaat toimus Helsingis 22.–24. novembril. Mardilaadal tutvustati Eesti, sh Lõuna-Eesti kultuuri, käsitööd, toitu ning turismivaldkonda ja Eestis puhkamise võimalusi. SA Lõuna-Eesti Turism osales Mardilaadal ühisel esinduspinnal koos SA Tartumaa Turismi ja MTÜ Setomaa Turismiga. Ühiselt korraldati ka auhinnamäng külastajatele. Organisatsioonidest ja ettevõtjatest esindasid Lõuna-Eestit veel Kubija Hotell-loodusspaa, Dorpat Hotell ja Konverentsikeskus, Eesti Maanteemuuseum, Pühajärve Spa & Puhkekeskus, Eesti Põllumajandusmuuseum, Seto Käsitüükogo jt. Kogupereüritusel käis üle 15 000 külastaja, kohal oli 150 esinejat ning üle 160 eksponendi.

Taaskord on ilmunud Tartu & Lõuna-Eesti infokiri, lähemalt vaata siit! Kord poolaastas ilmuva elektroonilise infokirja anname välja oma välispartneritele ja –kontaktidele. Infokirjas tutvustame põnevaid talvepuhkuse võimalusi Lõuna-Eestis, uusi turismitooteid ja teenuseid ning kajastame talviseid tähtsündmusi. Infokirja anname välja koostöös SA Tartumaa Turismi ja Tartu linna maine- ja turismiteenistusega. Infokiri ilmub eesti, inglise, soome, vene, läti ja saksa keeles.

 

9. detsembril toimus traditsiooniline Lõuna-Eesti Turismikonverents. Alatskivi lossis toimunud traditsioonilisel Lõuna-Eesti Turismikonverentsil kuulati ettekandeid ning tunnustati parimaid turismiettevõtteid. Konverentsil osales üle saja Lõuna-Eesti turismiettevõtja ja –arendaja. Lõuna-Eesti turismikonverents „Meie homne on meie endi teha" (T.H. Ilves) keskendus turismisektori tänapäevale ja tulevikule ning parimatele koostöönäidetele Lõuna-Eestis. Konverents kulmineerus konkursi „EHE Lõuna-Eesti“ nominentide ja võitjate väljakuulutamisega. Lõuna-Eesti parimaid tunnustati kahes kategoorias – aasta 2013 parim turismisündmus ning parim turismiobjekt. Parima turismiobjekti 2013 tiitli pälvis Valgamaa militaarteemapark ehk Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon. Turismisündmus 2013 tunnustuse pälvis öölaulupidu "Järjepidevus". Võtjatele panid auhinnad välja Kubija hotell-loodusspaa ja Pühajärve Spa & Puhkekeskus. Loe konverentsist lähemalt ja vaata ettekandeid siit.

Detsembris osales Angela Järg ka järjekordsel National Geographic projekti „Elu kahe maailma piiril„ koostöökohtumisel Leader tegevusgruppide esindajate ja maakondlike turismiarendajatega Räpinas. Kohtumisel tulid arutlusele turundustegevused ja koostatavad marsruudid. Projekti tulemusena on valminud kultuurimarsruut, millest loe lähemalt käesoleva uudiskirja viimasest loost.

SA Lõuna-Eesti Turism ja Lõuna-Eesti turismiarendajate koostöökoosolek toimus 12. detsembril. Kohtumisel rääkisime lähemalt ka 2014. aasta SA LET tegevustest (turundus- ja arendustegevused). Lähemalt vaata SA Lõuna-Eesti Turism juhataja ettekannet siit.

Kohe-kohe tulemas

Tartumaa Arendusseltsi Leader-meetme 2013. aasta viimasest taotlusvoorust sai rahastust SA
Lõuna-Eesti Turismi projekt: „Tartumaa ettevõtjate turismiteenuste ja koostöö baasil loodavate tootemarsruutide ühisturundus Lätis“. Projekti raames antakse välja Tartu ja Lõuna-Eesti tähtsündmuste kalender (vene ja läti keeles), loodus- ja kultuuriturismi marsruut (vene ja läti keeles) ja lastega peredele suunatud marsruuditrükis (vene ja läti keeles) ning osaletakse Lõuna-Eesti ühispinnaga Baltour messil Riias.

16.–19. jaanuaril 2014. osaleb SA Lõuna-Eesti Turism Helsingis Matka 2014 turismimessil koostöös Tartu ja Valgamaa Arenguagentuuriga ning kaaseksponentideks on Setomaa Turism, Peipsimaa Turism, Otepää Turism, Suure-Jaani vald. Ühise messipinna suuruseks on planeeritud 30m2.

Matka 2014 messiks valmib ka soomekeelne tähtsündmuste kalender.
07.­­–09. veebruaril 2014. osaleb SA Lõuna-Eesti Turism Riias Balttour 2014 turismimessil. Ühisesinduse suuruseks on 21m2.

Mõlemale messile on planeeritud National Geographic’u kollaste akende projekti konspeptsiooniga kujundus.

 
 Eelmisi uudiskirju saad lugeda siit!

Huvitavast tootest-teenusest-inimesest, mida/keda järgmistes uudiskirjades
tutvustada, anna teada aadressil info@southestonia.ee!

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.ee | www.southestonia.ee