Heledapäine mustlane Lõuna-Eestit avastamas

4.-6. mail külastas Tartut ja Lõuna-Eestit vabakutseline reisiblogija Larissa Olenicoff, kes on sotsiaalmeedias tuntud kui „The Blonde Gypsy“. Larissa on pärit Californiast, kuid hetkel elab ta Malmös, kus ta lõpetas hiljuti magistriõpingud. Ise nimetab ta end reisisõltlaseks, vabakutseliseks kirjanikuks ja iPhone fotograafiks.

Larissa võttis SA lõuna-Eesti Turismiga ühendust sooviga külastada lisaks Tallinnale ka Lõuna-Eestit. Tallinnas oli ta varasemalt juba kolm korda käinud ning eelmiste kogemuste põhjal oli talle Eestist hea mulje jäänud. Enne Eestisse jõudmist oli tal parasjagu lõppemas Soome Turismiarenduskeskusega ringreis Soomes ning Tallinki abiga jõudis ta ka taas Tallinnasse.

Larissa lühikene Lõuna-Eesti külastus kestis kolm päeva ning selle aja jooksul jõudis ta külastada Tartut ja Värskat. Larissa jõudis Tartusse laupäeval SEBE Täistunniekspressiga, seda, kuidas talle mugav buss muljet avaldas, mainis ta ka oma sotsiaalmeediakanalis Twitter. Pärast mõnetunnist jalutuskäiku Tartus läks Larissa bussiga Värskasse, kus teda ootas Heli Värska Turismiinfopunktist. Heli abiga jõudis Larissa kenasti ka Värska Sanatooriumisse ja Veekeskusesse majutuma. Larissa oli enne Eestisse tulekut kuulnud Setomaast ning sealsetest sündmustest ning ta soovis kindlasti osa võtta öisest jumalateenistusest Värska Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikus. Sellest, kuidas ta ööpimeduses jalgrattal kirikuni jõudis, pajatas lühidalt tema postitus sotsiaalmeediakanalis Facebook. Pühapäeval oli Larissal taas võimalus omal käel ja jalgratta abiga Värskat avastada.

Pühapäeva õhtupoolikul, kui ta taas Tartusse jõudis, ootas teda Aleksandri Hotell, kus ta veetis oma teise ja viimase öö Lõuna-Eestis. Esmaspäeva jättis Larissa põhjalikumalt Tartu avastamiseks, ka sellest leiab ühe meenutuse tema Facebooki lehelt. Larissa napp Lõuna-Eesti külastus lõppes taas SEBE bussireisiga Tallinnasse.

Täpsemalt on tema muljetest ja kogemustest Lõuna-Eestis võimalik lugeda peagi tema blogist. Oma reisist Lõuna-Eestisse toob ta esile lisaks Värska jumalateenistusele ka Tartu Karlova linnaosa puust majad ning boheemlasliku õhkkonna.

Tartu and Varska were a very nice change from Tallinn where I have always spent my time in Estonia. Getting the opportunity to celebrate Orthodox Easter in Setomaa was a special and intimate experience that I will never forget. Though I didn't have as much time as I would have liked to explore Tartu, I did spend the day walking around the center seeing all the main sights from the outside. The architecture there was beautiful and I loved the youthfulness of the city that is a result of it being a university town. I think my favorite area had to be the one I was staying in, the Karlova district, with all its beautiful wooden houses and bohemian vibe. Hope I will be able to return soon!


SA Lõuna-Eesti Turism tänab kõiki koostööpartnereid ja häid inimesi, kes tegid Larissa külastuse võimalikuks - MTÜ Setomaa Turism, SA Tartumaa Turism, AS Värska Sanatoorium, Aleksandri Hotell, SEBE.

Larissa blogi: The Blonde Gypsy - blonde-gypsy.com

 
 Eelmisi uudiskirju saad lugeda siit!

Huvitavast tootest-teenusest-inimesest, mida/keda järgmistes uudiskirjades
tutvustada, anna teada aadressil info@southestonia.ee!

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.ee | www.southestonia.ee