SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Kui puhkus on kaugel, aga on soov siiski puhkuselainel juba olla

05.01.2024Vahel ikka juhtub nii, et puhkusereis on kaugel, kuid siiski sooviks juba lõõgastuda ning puhkuselainel olla. Mõnikord lihtsalt justkui ei jõua puhkust ära oodata. Mingil põhjusel puhkusel olevad inimesed siiski suudavad end vabaks lasta ning nende käitumine puhkuse ajal erineb mõnevõrra igapäevasest käitumisest ja olekust. Üheks põhjuseks võib olla stressitaseme langus puhkuse ajal, ei ole ju vaja enam igapäevastele töö- ja koduasjadele mõelda. Kõik tundub justkui kergem, lihtsam ja parem, eriti just kui puhkus veedetakse kodust eemal. Siis võib kõik tunduda ilusamana ja võimalikuna.

End puhkuselainele saab viia ka igapäevaselt ning selleks on mitmeid erinevaid tegevusi, mis pakuvad lõõgastust, põnevust ning aitavad viia mõtted eemale igapäevaelust ja probleemidest. Nii vaimse kui füüsilise tervise seisukohalt on oluline, et inimesed aeg-ajalt ikkagi aja maha võtaksid ning enda heaolu peale mõtleksid.

Loodus ja värske õhu käes viibimine

Aeg-ajalt looduses jalutamine või matkamine pakub lõõgastust nii kehale kui vaimule. Vahel on inimesed nii kiire elustiiliga, et unustatakse võtta aeg tegelemaks oma mõtete ja tunnetega mingite juhtunud asjade osas. Looduses jalutamine on üheks heaks võimaluseks tegeleda sisimas tekkinud küsimuste ja mõtetega. Võib ju mõelda, et on aega küll selle kõigega tegelemiseks, aga tegelikkuses, ei tasu liialt koguda sisimas toimuvaid asju, see võib viia läbipõlemise ja depressioonini. Inimese jaoks on tegelikult oluline vahel mõelda, kas ollakse õigel teel ja kas päriselt tegeletakse igapäevaselt sellega, millega on soov tegeleda. Liialt kiire elutempo võib inimesi viia unistustest ning sellest, mida päriselt elust soovitakse, väga kaugele. 

Hea raamat või film

Inimesed armastavad ikka puhkuse ajal raamatuid lugeda, vahel isegi otsitakse just see õige  raamat välja spetsiaalselt puhkuse ajaks. Miks mitte võtta mõned õhtud nädalas enda jaoks ning lugeda raamatuid ka puhkusevälisel ajal? Raamat on heaks viisiks igapäevaelust eemale saamiseks ning kes soovib end tunda kui puhkusel, miks mitte lugeda mõnda juturaamatut, mille tegevus toimub kuskil eksootilisel saarel või välismaal. Kellele raamatute lugemine ei sobi, võib vaadata mõnda head filmi, mis viib mõtted eemale igapäevaelust ja võib-olla annab mõneks ajaks teistsuguse tunde. Filmid on heaks võimaluseks ka õppida enda ja maailma kohta midagi uut, andes uusi mõtteid ja arusaamu asjadest. 

Mängud

Mängude mängimine on heaks võimaluseks minna justkui täiesti teise reaalsusesse. Öeldakse, et mõnikord tekib mänge mängides enda elule kõrvaltvaataja tunne, kuna pikka aega mängides tekib mõttepaus oma elust ning kui sealt mängumaailmast nii-öelda tagasi tulla, siis nähakse ka oma elu võib-olla teise nurga alt. Mänge saab mängida nii internetis kui ka osta näiteks arvuti- või lauamänge. Küll aga on näiteks online kasiinodes samuti erinevaid mänge, sealjuures ka reisi- ja puhkuseteemalised slotid. Kasiinodes olevad slotid on mänguautomaadi mängud, mille mängimiseks on vaja vaid internetti, natuke raha ning valida sobivad slotid. Lisaks on paljud slotid ka tasuta saadavad erinevates online kasiinodes, kus on võimalik valida slotid mängimiseks nii-öelda mänguraha eest. Kes aga soovib õnne proovida võib muidugi mängida ka raha eest ning see võib anda ka võimaluse päris raha võitmiseks. Slotid on aga hasarti tekitava loomuga, mistõttu kui slotid ette võtta, siis tasuks mängida ikka vastutustundlikult.

Vahepeal võib tunduda, et puhkuseni on palju aega, kuid lõõgastust ja puhkehetki oleks pikemalt vaja juba varem. Millegipärast just looduses aja veetmine, raamatute lugemine või mängude mängimine võivad tunduda palju pikema puhkehetkena kui reaalne kell näitab. Sel põhjusel on need heaks viisiks aeg maha võtta ning nautida elu ka teise nurga alt. Mõned neist tegevustest võivad ka viia päriselt sellise puhkuse-tundeni. Puhkus on vajalik nii vaimse kui füüsilise tervise seisukohalt ning puhkeaega tuleks võtta igapäevaselt, et säilitada tasakaal ja armastus elu vastu.

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This