SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Tartu Jaani kultuurikvartal

Tartu vanalinnas asuva Jaani kultuurikvartali moodustavad keskaegne Jaani kirik, Antoniuse gild koos õuega, Mänguasjamuuseum, Uppsala maja, Tampere maja, 19. sajandi linnakodaniku muuseum ning väiksemad kunstigaleriid.

14. sajandist pärinev Tartu Jaani kirik kuulub Euroopa gootika hinnatumate ehitismälestiste hulka. Kirikut kaunistavad nii seest kui ka väljast arvukad terrakotast ehk põletatud savist ehisdetailid. Külastada saab ka Jaani kiriku vaateplatvorme. Kiriku vahetus läheduses ootab Antoniuse Gild ja Õu – paik, kus kus kohtuvad ajalugu ja tänapäev, kus hoitakse au sees kunsti ja käsitööd. Antoniuse Gildis tegutseb paarkümmend kunsti- ja käsitöökoda ning gildi meistrid ootavad lahkesti uudistama, kuidas tööd valmivad. Õuealal toimuvad aga kontserdid, etendused, laadad ja mitmesugused üritused.

Mänguasjamuuseum viib täiskasvanud tagasi lapsepõlve ning pakub lastele palju põnevat vaatamist ja tegutsemist. Teatri- ja filminukkude majas eksponeeritakse Eestis valminud nukufilmide ja nukuteatrietenduste tegelasi ning traditsioonilisi teatrinukke üle maailma, ka pakutakse lastele filmiõpetuse programmi.Tagasi

Vali endale meelepäraseim Lõuna-Eestis puhkamise viis
Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This