SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Viljandi linn

Üle seitsmesaja aasta vanune Viljandi võlub oma lihtsuse, vaikuse, kauni roheluse ja arhitektuuriväärtustega. Linnatänavatele lisavad võlu suured punased betoonist maasikad, kutsudes külastama Viljandist pärit naivisti Paul Kondase kunstikeskust. Kaunis vaade Viljandi järvele avaneb ordulinnuse varemetelt. Et linnast Lossimägedesse pääseda, paigutati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild, mis varem asus Tarvastus. Tänaseks on sellest saanud Viljandi sümbol.

Viljandi on tuntud folgi linnana. Pärimusmuusika aida lähedale, Viljandi mõisaparki on püstitatud rahvamuusikateemalised puuskulptuurid. Ka Viljandi Vana Veetorn on saanud uue elu – vaatetornina avaneb selle tipust kaunis vaade kogu linnale. Veetorni on hooajal võimalik külastada iga päev, samas on avatud ka püsiekspositsioon.

Üks vanemaid linnas säilinud kivimaju on Viljandi Raekoda. Raekoja kõrvalt saab alguse 158-astmeline Trepimägi, mis rajati eelmisel sajandivahetusel linna ja järve ühendustee parandamiseks. Viljandi rannas saab ujuda, laenutada paati, vesiratast ja nautida muid rannamõnusid.

 

www.viljandi.eeTagasi

Vali endale meelepäraseim Lõuna-Eestis puhkamise viis
Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This