SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Siin saad tutvuda ettekannete, koosolekute memodega ning muude dokumentidega.

 

Lõuna-Eesti koolitusprogramm"Üheskoos Lõuna-Eesti tugevaks ja tuntuks" november 2015-aprill 2016:

17.-18.november toimus õppereis Lääne-Harjumaale. Õppereisi eesmärgiks oli külastada hästi toimivaid, inspireerivaid ettevõtteid ja koostöövõrgustikke ning õppida nende kogemustest. Õppereisi sihtkohaks oli Põhja-Eesti regioon. Programmi leiate siit!

28. jaanuaril toimus koolitus TÜ ideelaboris. Ideelaboris osalejatel oli võimalus välja pakkuda oma idee või toode/teenus, mida soovivad edasi arendada. Koostöös mentorite, mõttekaaslaste ja tudengitega genereeriti ideid ja leiti uusi, üllatuslikke viise, kuidas klientidele lisandväärtust loovaid lahendusi pakkuda.

17-18. veebruaril toimus Tartu teaduspargis tootearenduse moodul, kus käsitleti järgmisi teemasid:

  • Tehnoloogia, uued ärimudelid, võrgustikud ning kas ja miks tasub asju üheskoos teha. Tartu Teaduspark, Vaido Mikheim
  • Disainist, kuidas läheneda loovagentuurile? Mida peaks teadma enne kui asuda loovlahendust tellima? Loovagentuur LooLoo, Piia Tammelo
  • Lõuna-Eesti ettevõtete demokeskus. Tartu Teaduspark, Liina Helstein
  • Tootearendus, mida vaja teada veebi/e-poe/IT-lahenduse arendamise taustast? Väiketootmine ja tootearendus, head-vead. Newtime, Mehis Pärn
  • Mida kujutab endast käegakatsutavate esemete ja masinate tootearendus ning prototüüpimine? Protolab, Pearu Orusalu
  • Ühisrahastus, kas tasub ja kuidas teha? Mis töötab, mis õnnestunud ja ebaõnnestunud läbi kohalike näidete. Buildit, Aleksander Tõnnisson

16.-17. märts toimus turunduskoolituse moodul Kubija hotell-loodusspaas, kus käsitleti järgmisi teemasid:

  • Turundus ja kommunikatsioon: Väärtuste loomine tarbijatele; lugude roll ja tähtsus toodete ja teenuste arendamisel: kuidas lugusid luua ning mis peaks olema loo sõnum. Millised lood räägivad toote/teenuse kasuks ja millised „ei tööta“. Kuidas kaasata kliente tootearendusse ja kuidas juhtida kliendisuhteid. Tartu Ülikool majandusteaduskond, Andres Kuusik
  • Veebiturundus ja sotsiaalmeediaturundus: Kasutajasõbraliku kodulehe loomine ja kodulehe optimeerimine otsingumootoritele: kuidas Google'it kui otsingumootorit enda kasuks tööle panna (sh SEO, Google AdWords & Analytics). Kuidas reklaamida kodulehte otsingumootorites, kuidas edukalt turundada Facebooki kaudu. Tartu Ülikool majandusteaduskond, Tanel Mehine


2015.aasta

29.oktoobril osales SA Lõuna-Eesti Turism Põlvamaa turismiettevõtjate ümarlaual, et tutvustada koostöövõimalusi 2016.aastal. Ettekande leiab siit.

5.oktoobril tutvustas SA Lõuna-Eesti Turism  Võru Turismipäeva raames regiooni tegevusi ja tulevikuplaane. Ettekande leiab siit

 

2014.aasta

21. mail tutvustas SA Lõuna-Eesti Turism regiooni tegevusi SA Tartumaa Turism nõukogule. Ettekannet vaata siit.

 

2013. aasta

12. detsembril toimus SA Lõuna-Eesti Turismi ja Lõuna-Eesti maakondade vahel turismialane koostöökoosolek. Ettekannet vaata siit.

 

2012. aasta

5. detsembril toimus Lõuna-Eesti Turismikonverents, kus arutleti Eesti turismiarengu, -ekspordi ja kohaturunduse üle ning tunnustati Lõuna-Eesti parimaid turismiettevõtjaid. 

Ulla-Maia Timmo, SA Lõuna-Eesti Turism nõukogu esinaine - Statistika

Monica Hankov, EAS TAK tootearendusdirektor - Eesti Turismi arengusuunad 2014-2020 uue riikliku turismiarengukava valguses

Kristiina Liimand, Tartumaa Arendusselts - „Elu kahe maailma piiril” – Lõuna-Eesti kohaturundusprojekt koostöös National Geographicuga.

Konkursi üleskutse! Video Youtube'is: http://youtu.be/bm7mmYCJcJE?hd=1

Heli Põld, EAS TAK tervisepuhkuse tootearenduse koordinaator - 2013 Terviseturismi aasta Eestis

Jakob Saks, ettevõtja ja eksportöör - Turismieksport – kuidas välisturistide abil kasumit tõsta?

"EHE Lõuna-Eesti" konkurss - Nominendid ja võitjad

 

28. novembril 2012 toimus Saksa sihtturu seminar, kus räägiti, milline on Saksamaa turist ja mis teda Eestis huvitab?

Piret Pääsik, EAS turismiarenduskeskuse Saksamaa sihtturu juht - EAS turismiarenduskeskuse tegevused Saksamaa suunal aastal 2013

Andres Vainumäe - Mare Baltikum Reisen, Volker Röwer - Estland Reisen - Mis huvitab saksa turisti Eestis?

 

24. oktoobril Põlvamaal ja 30. oktoobril Jõgevamaal toimusid  www.visitestonia.com infoseminarid, kus räägiti turismiettevõtjaile nii visitestonia keskkonna kasutamisest kui ka internetiturundusest. Siit leiad peagi nende infopäevade ettekanded.

Margita Kipasto - visitestonia.com infopäev Põlvamaal

Anneli Villem, Kadi Rebassoo - visitestonia.com infopäev Jõgevamaal

Marko Siller - Kasulikud veebiturunduse võimalused turismiettevõttele

 

5. septembril 2012 korraldasime Tartus Eesti riikliku turismiarengukava (2014-2020) Lõuna-Eesti koostööseminari, et teha kokkuvõtteid I etapis koondatud sisendi põhjal ja arutada senises töös ette tulnud küsimusi ja kitsaskohti. Ning ühiselt edasi mõelda ja arutleda, kuidas Lõuna-Eesti huvid arengukava II etapis kõige paremini esindatud oleksid. Kutse seminarile.

Ettekanded:

EAS - Monica Hankov

Lõuna-Eesti regioon - Angela Järg

Tõmbekeskus Tartu - Valdek Rohtma

Tõmbekeskus Otepää - Ene Reedi

Väljasõidu sihtkoht - Peipsimaa - Kaja Allilender

Väljasõidu sihtkoht - Setomaa - Ülle Pärnoja

Väljasõidu sihtkoht - Võrtsjärv - Jaanika Kaljuvee

Põlvamaa väljasõidu sihtkohad - Postitee - Liina Kukk 
ja Kiidjärve-Taevaskoja-Valgemetsa - Ulla-Maia Timmo

Jõgevamaa väljasõidu sihtkohtad - Teele Kaeramaa

Viljandimaa väljasõidu sihtkohad - Kaarel Lehtsalu

Võrumaa väljasõidu sihtkohad - Kertu Künnapuu

Valgamaa väljasõidu sihtkohad - Kadi Ploom

 

16.-17.05, 22.05 ning 31.05.2012 toimusid üle Lõuna-Eesti www.visitestonia.com infoseminarid, kus räägiti turismiettevõtjaile nii visitestonia keskkonna kasutamisest kui ka internetiturundusest. Siit leiad nende infopäevade ettekanded (kõigil infopäevadel sarnased):

 

30. mail 2012 tegime Tartus Eesti riikliku turismiarengukava (2014-2020) Lõuna-Eesti seminari, et arutada, kuidas Lõuna-Eesti huvid uues arengukavas kõige paremini esindatud oleksid. Ettekanded:

 

23. mail 2012 korraldasime Tartus Vene sihtturu seminari Lõuna-Eesti turismiettevõtjaile. Ettekanded leiad siit:

 

25. aprillil 2012 kohtusime Ilmatsalus Lõuna-Eesti turismi arendusorganisatsioonidega, et üksteisega tuttavaks saada ning koostööpunktid kaardistada. Kristiina Jors, EAS Turismiarenduskeskuse tootearenduse koordinaator, tegi seal ettekande "Regionaalne koostöö".

 

18.-22. aprillil 2012 käisime õppereisil Hollandis tutvumas sealse turismikorraldusega. Kokkuvõtte sellest leiad siit:

SA LET esitlus reisikorraldajale ning ajakirjanikele den Haagis 19.04.2012

Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen, Conrad van Tiggelen, 19.04.2012

Õppereisi kokkuvõte

 

2012. aasta kevadel viisime kuues Lõuna-Eesti maakonnas läbi ümarlauad turismiettevõtjate ja -asjalistega. Siit leiad nende kohtumiste ettekanded (sh statistika iga maakonna kohta eraldi ja võrrelduna Lõuna-Eesti keskmisega). Puudub Põlvamaa esitlus.

 

2011. aasta

7. detsembril 2011 toimunud Lõuna-Eesti turismikonverentsi teemaks oli KOOSTEGEMISE RÕÕMUD ehk „Kui tahad jõuda kiiresti, siis mine üksi. Kui tahad jõuda kaugele, mingem koos“ Lõuna-Eesti turismiarendajaile ja turismiettevõtjaile. Konverents keskendus eelkõige turismialase koostöö temaatikale, ka kuulutati välja konkursi „EHE Lõuna-Eesti“ parimad.

Konverentsi ettekannetega saab tutvuda siin:

Konverentsi meediakaja leiad siit:

Tartu Postimees (07.12.2011)

Lisaks olid uudislõigud nii Eesti Raadios kui Vikerraadios ja Kuku raadios.

 

2010. aasta

1. detsembril 2010 toimus Lõuna-Eesti turismikonverents üleskutsega "Kes naabrit ei märka, see kasu ei lõika!". Selle materjalid leiad siit:

 

13.10 ja 2.11.2010 toimus Lõuna-Eestis (Tartus ja Mooste Viinavabrikus) kaks asjalikku infopäeva Soome turu kohta. Seal tehtud ettekanded leiad siit:

 

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This