SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Lõuna- Eesti on tuntud oma rikkaliku kultuuripärandi ja sajandeid vanade traditsioonide poolest. Peipsi ääres kohtad näiteks vanausulisi ja setosid oma eriliste ja ainulaadsete tavade ja kommetega. Lõuna-Eesti on ka keeleliselt väga mitmekesine. Siinkandis kuuled seto, mulgi, tartu ja võru murdeid. Siinne toidukultuur koosneb traditsioonilistest kohalikest maitsetest ja naaberpiirkondade värvikast köögist. Kohaliku toidu kohta uuri Lõuna- Eesti toidutrükisest!

Säilinud on mitmeid muistseid linnuseid, mis võimaldavad heita pilgu sajandite taha. Siin saab tutvuda muistse-Eesti talupoegade elu-oluga ja imetleda baltisaksa kaunist mõisaarhidektuuri. Ajaloos veel kaugemale minnes on Tartumaal võimalik tutvuda karge jääaja põneva perioodiga. Arhidektuurihuvilistele pakub siinse mõisa ja lossi arhidektuuri kõrval põnevust kindlasti ka Eestile omased väiksed kirikud.

Siinkandis leidub midagi huvitavat igaühele - kohalikku ajalugu ja kultuuri tutvustavad enam kui 140 ajaloo- ja kultuuriobjekti. Nende kõrval pakuvad rohkelt elamusi ja unustamatuid mälestusi erinevad festivalid, kontserdid, laadad ja spordivõistlused.

Lõuna- Eestis asub Eesti teadus-ja kultuurikeskus - Tartu linn. Sellest kaunist Emajõe kaldal asuvast hansalinnast leiab Tartu Ülikooli- ühe vanimaid Põhja- Euroopas. Siin tegutseb vanim teater Eestis- Vanemuise teater, mille teeb eriliseks ka tõik, et tegemist on kolmežanrilise teatriga. Hea õnne korral võib linnas kohata ka salapärast Tartu Vaimu. 

  

Loe lisaks:

Lõuna-Eesti marsruuditrükised kultuuri- ja ajaloohuvilistele 2014

Lõuna-Eesti sündmusi vaata ka siit!

 

Vaata ka:

Tartumaa turismiportaal

Viljandimaa turismiportaal

Jõgevamaa turismiportaal

Valgamaa turismiportaal

Põlvamaa turismiportaal

Võrumaa turismiportaal

 

Setomaa turismiportaal

Võrtsjärve turismiportaal

 

 

Puhka Eestis turismiportaal

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This