SALET logo
Jaga positiivset kogemust

EESTI JA LÄTI PARTNERID TAASELUSTAVAD TÖÖSTUSPÄRANDIT

 

Läti ja Eesti 30 organisatsiooni algatasid projekti „Revival of Industrial heritage for tourism development” (Tööstuspärandi taaselustamine turismi arendamiseks). Projekt panustab tööstuspärandi objektide renoveerimisse ja külastajatele atraktiivsemaks muutmisse.

 

Tööstuspärandi projekti eesmärk on tõsta külastajate teadlikkust tööstuspärandi väärtusest ja tähtsusest erinevates regioonides, luua koostöövõrgustik Eesti ja Läti tööstuspärandi objekti vahel ning luua sild Euroopa tööstuspärandi võrgustikuga. Arendada ja parendada tööstuspärandi objekte vastavalt tänapäeva külastaja ootustele läbi „edutainment“ lähenemise, et külastajatel oleks  võimalik osa saada ehedast tööstuspärandist ja selle ajaloost ning ühendada tööstuspärandi objektid üheks tervikuks, luues temaatilised marsruudid ja neid ühiselt turundada.

 

Projekti tegevused on jagatud kaheks: arendustegevused, sh investeeringud, võrgustiku- ja koostöö, koolitused, töötoad; sisuturundus ja kommunikatsioon, sh ühise reisijuhi koostamine, virtuaaltuuri ja nädalalõputuuride loomine jms.

 

Projekt elustab 26 tööstuspärandi objekti Lõuna- ja Lääne-Eesti regioonis ning Põhja- ja Lääne-Läti ja Riia piirkonnas.

 

Projekti Läti partnerid on Kurzeme planning region (juhtpartner), Riga planning region, Vidzeme planning region, Ltd Limbazu Tine, Jaunpils Municipality, Kekava Municipality, Ltd Saule Birinu Pils, Ltd Ridelu mill, Freeport of Ventspils Authority, Society “Train Station “Airite””, Aizpute country municipality, Kuldiga country municipality, Ltd “Wool Factory”, Ligatne municipality, Ltd Konu dzirnavas, Koceni Municipality Council, Ltd Gulbene-Aluksne banitis.

Projekti Eesti partnerid on MTÜ Lääne-Eesti Turism ja SA Lõuna-Eesti Turism, MTÜ Alatskivi Looduskeskus, MTÜ Altveski, AS Generaator, MTÜ Hellenurme Veskimuuseum, AS Räpina Paberivabrik, Lääne-Nigula Vallavalitsus, Eesti Tuletorniselts , OÜ Limex, SA Haapsalu and Läänemaa Muuseumid, MTÜ Eesti Turbamuuseum, Pöide Vallavalitsus.

 

Projekti eelarve kahe aasta peale on 1 143 135,40 eurot, sh. sisaldab INTERREG Eesti-Läti programmi 2014-2020 toetust 971 665,09 eurot ja 171 470,31 eurot partnerite kaasrahastust. Projekti kestus, 01.05.2017-30.04.2019.

See artikkel väljendab autori vaateid. Programmi korraldusasutus ei ole vastutav selle eest, kuidas seda infot võidakse kasutada.

Projekti koduleht siin.

 

Lisainfo:

Külliki Pikk

SA Valgamaa Arenguagentuur

kyllikipikk@gmail.com 

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This