SALET logo
Jaga positiivset kogemust
 • Eesti Rahva Muuseumis on käinud üle 300 000 külastaja

  Eesti Rahva Muuseumi uut hoonet on külastanud esimese aasta jooksul üle 300 000 külastaja vähemalt 58 erinevast riigist.

  Praeguse külastajate arvu juures on ERM ületanud kõiki ootusi, mida talle on peale pandud. Mäletatavasti 2012. aastal soovitas Euroopa Komisjonile suurprojektide taotlusi ette valmistada aitav organisatsioon JASPERS oma raportis ERMi uue hoone ehitamisest loobuda. JASPERSi üks peamisi väiteid oli see, et tollal prognoositud 175 000 külastajat aastas on ebareaalne.

  ERMi direktor Tõnis Lukas loodab järgmisel aastal muuseumis näha sama palju inimesi kui esimesel aastal. „Kui tuttavad on silmad maha löönud ja tunnistanud, et pole veel muuseumisse jõudnud, siis olen öelnud, et nad peavad kiirustama, et olla esimese miljoni hulgas,“ ütles ta. Miljon külastust võiks direktori arvates täituda 2020. aastal.

  Kui jälgida Kantar Emori sotsioloogiliste uurimusküsitluste tulemusi, siis näib, et ka Eesti rahvas on muuseumi omaks võtnud. Muuseumi tuntus on pärast uue hoone avamist tublisti kasvanud. Näiteks märtsis 2016 teadis ERMist vaid 27 protsenti vastanutest. Pärast avamist, oktoobris 2016 läbi viidud uuringus aga juba 50 protsenti ning tänavu septembris pärast aastast tegevust uues majas 51 protsenti, millega on sisuliselt jõutud tuntuselt KUMU kõrvale.

  Rahvuslikult tasapinnalt vaadatuna on ERMi tuntus eestlaste hulgas absoluutselt kõige suurem. Kogunisti 80% vastanutest teab ERMi. Mitte-eestlaste seas on muuseumi tuntus väiksem, kuid siiski jätkab kiiret tõusu.

  Tagasi

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This