SALET logo
Jaga positiivset kogemust
 • Robottolmuimeja kui tubli abimees on jõudmas aina enam ka Lõuna-Eesti kodudesse

  Eesti inimeste seas levib mõnevõrra naljakas arusaam, et Lõuna-Eesti elanikud võtavad muutusi ning uut tehnoloogiat palju visamalt vastu kui seda teehvad Põhja-Eesti omad. Ometigi on aina enam Eesti põhilisest keskusest Tallinnast väljaspool elavaid inimesi hakanud kodutöödes vaatama erinevate innovaatilistemate abimeeste poole. Robottolmuimeja on nimelt üks selline kodumasin, mis aina enam oma tee eestlaste kodudesse on leidnud. Järgnevas postituses viskame pilgu peale mõningatele levinumatele robotitele, mida Eestis võimalik soetada on.

  Robottolmuimeja valimine võib tunduda üpriski keerulise asjana ning tihtipeale jääb inimestele robot ostmata sellepärast, et nad ei suuda lihtsalt oma valikut ära teha. Siinkohal tulevad õnneks appi erinevad leheküljed, kus on parimad robottolmuimejad välja toodud. Näiteks on robottolmuimejad.eu üheks selliseks kohaks, kus on võimalik erinevate masinate arvustusi lugeda, nende omadustes veenduda ning seejärel iseseisev otsus vastu võtta.

  Millest alustada?

  Robottolmuimeja valimisel tuleks esmalt selgeks teha Sinu enda vajadused. Robottolmuimejad on läbi aja teinud läbi suuri muutusi ning enam polegi tähtis parimat robottolmuimejat omada, vaid soetada just enda vajadusi maksimaalselt rahuldav masin.

  Näiteks kui Sul on kodus loomi, siis peaksid tähelepanu pöörama just sellele, et nutikas robottolmuimeja ka loomakarvadega hästi hakkama saaks. Siinkohal on tähtsad 2 punkti: 1) Masin peab karvu hästi imema. 2) Seda tehes ei tohi ta liiga tihti ennast ära ummistada. Robotolmuimejad.eu lehelt võib järeldada, et parimad masinad loomakarvade imemiseks on, kas mamibotid, roombad või ecovacsid.

  Ka Sinu kodu pindala, mida koristada vaja on, mängib valimisprotsessis suurt rolli. Pole ju mõtet soetada masinat, mis on mõeldud, vaid näitekds 40 ruutmeetri suuruse korteri koristamiseks kui ise elad näiteks kuskil Lõuna-Eestis mitmesaja ruutmeetri suuruses talumajas. Viimase näite puhul peaksid ikka kallimate masinate poole kiikama ning miks mitte proovima ka näiteks masinat, mis oskab oma tolmukonteineri ise ära tühjendada. Selliseks isendiks on näiteks iRoomba i7+ ning i9+.

  Kui sul on kodus treppe, siis peaksid järele uurima, et kas plaanitaval robotil on kukkumisvastased andurid või ei. See on ülitähtis, sest muidu võib robot ennast lihtsalt ise kogemata trepist alla sõidutada ja katki minna. Näiteks mamibot robotolmuimejad on üheks sellisteks, mis oma kukkumisvastaste omaduste poolest hiiglavad.

  Pesevad robottolmuimejad

  PEsevad ehk mopiga robottolmuimejad on turu uusimaks leiutuseks. Need mõnusad robotid oskavad põrandat lisaks imemisele ka ära pesta. Robottolmuimejad.eu sõnul on parimaks pesevateks robotiteks mamiboti omad. Paistab, et ka näiteks pc mag on sellega nõus.

  Põranda tüüp roboti valimisel

  Viimane asi, mida robottolmuimeja valimisel peaksid tähele panema on see, et kas ta sinu põrandatega ka hakkama saam. Enamik roboteid tuleb suurepäraselt toime kõvadel pindadel, kuid kui sinu kodus on palju pakse vaipe, siis vajaksid küll kõige võimsamat mudelit. Lisaks sellele on osadele masinatele sisse programmeeritud ka funktsioonid, mis ise, vaibale sattudes, imemisvõimsust tugevamaks muudavad.

  Ülitähtis on lõppude-lõpuks meelde jätta, et valid robottolmuimejad just Sinule endale mitte kellelegi teistele. Mõtle, millised on tingimused, kus robot töötama peab ja tee ise oma valik ära. Üks on kindel - robottolmuimeja teeb Sinu elu kordades lihtsamaks!

  Tagasi

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This