SALET logo
Jaga positiivset kogemust
 • Osale projekti „Riverways“ avaseminaril Siguldas!

  17. aprillil toimub Siguldas Eesti-Läti piiriülese koostöö programmi projekti „Riverways" avaseminar, kuhu on oodatud kõik asjasthuvitatud.

  Projekt „Riverways“ (täisnimega „Development of water tourism as nature and active tourism component in Latvia and Estonia“) algas jaanuaris 2013 ning kõik tegevused peavad olema tehtud 2015. aasta keskpaigaks. „Riverways“ on suunatud loodusturismi ja aktiivse puhkuse ning eelkõige veeturismi arendamisele Eestis ja Lätis. Projekti üldine eesmärk on parandada jätkusuutliku veeturismi arendamise tingimusi ning suurendada veeturismi konkurentsivõimet programmi piirkonnas – Lõuna-Eestis ja Lääne-Eestis ning Kurzeme, Vidzeme ja Riia regioonis.

  Projekt keskendub veeturismitaristu rajamisele, puhastatakse ka jõgesid ja püstitatakse infotahvleid hõlbustamaks looduses liikujate teekonda. Kõige suurem projekti raames rajatav objekt on aurulaev, mis hakkab tulevikus huvilisi sõidutama Haapsalu lahel. Projekti turundustegevused viiakse ellu Eestis, Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes ja Saksamaal.

  Projektil on 39 partnerit, sh 31 Lätist ja 8 Eestist. Eestis on projekti kaasatud Võrumaa, Viljandimaa, Põlvamaa, Valgamaa, Läänemaa, Emajõe piirkond ning Põltsamaa linn. Jõgedest on haaratud Suur ja Väike Emajõgi, Amme jõgi, Võhandu, Ahja, Põltsamaa jõgi, Õhne, Halliste, Kõpu, Koiva, Mustjõgi ja Kasari jõgi. Järvedest Peipsi, Võrtsjärv ning Vagula.

  Täpsemalt loe projektist siit.

  Projekti avaseminari eesmärgiks on tutvustada projekti ning luua koostöövõrgustikke veeturismi huvigruppide – ettevõtjate, omavalitsuste, riiklike- ja regionaalsete turismiorganisatsioonide ning teiste osapoolte vahel. Seminari töökeeleks on inglise keel.

  Avaseminari kutse ja päevakava leiad siit.

  Avaseminarile registreerumine toimub 15. aprillini siin.  

   

  Lisainfo:

  Elo Mets

  Investorkonsultant/ Interreg projekti koordinaator

  Valgamaa Arenguagentuur

  elo.mets@gmail.com 

  +372 511 3932

  Tagasi

Vali endale meelepäraseim Lõuna-Eestis puhkamise viis
Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This