SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Lõuna-Eesti uudiskiri

Kui tahad Lõuna-Eesti (turismi-)uudistega kursis olla, siis liitu kindlasti meie uudiskirjaga!

Toksi lehe paremal pool lahtrisse oma meiliaadress ning vajuta nupule Liitu.

 

Tartu & Lõuna-Eesti ühiseid välisturgudele suunatud infokirju (ilmub kord poolaastas eesti, inglise, soome, vene, saksa ning alates 2013. kevadest ka läti keeles) loe siin:

Talv 2015-2016

Suvi 2015

Talv 2014-2015

Suvi 2014 

Talv 2013-2014

Suvi 2013

Talv 2012-2013

Suvi 2012

Talv 2011-2012

Suvi 2011

 

Eestikeelseid uudiskirju loe siin:

Koolivaheaja eri - kevad 2017

 

Laste suureks rõõmuks on koolivaheaeg kohe-kohe käes ja ees ootab terve nädal puhkust ning tralli. Igavuse peletamiseks oleme kokku pannud valiku erinevatest Lõuna-Eesti tegevustest ja pakkumistest koolivaheaja nädalaks. Loe siit.

 

 

November-Detsember 2016

Oktoobrilõpu esimene lumi Lõuna-Eestis andis jõuliselt märku saabuvast talvest ja jõuluajast. 2016.aasta viimases uudiskirjas teeme ülevaate Lõuna-Eesti turismis toimuvast, tutvustame novembri ja detsembri sündmusi erilise rõhuga jõulu- ja aastavahetuseajal. Lähemalt saame tuttavaks Kaia Lehtsaarega, Annika Vihmanniga ja Evelin Anjaga. Loe siit või lae alla pdf.

 

September-Oktoober 2016

Igas kuus on midagi uut. Sündmusterohke Lõuna-Eesti suvi on lõppemas ja tervitamas teguderohke sügis. Loodetavasti on suvi kõigile meie lugejatele meeldejääv olnud, et hämaramatel sügispäevadel jätkuvalt suveenergiat tajuda. Sügise esimeses uudiskirjas ilmub ülevaade Lõuna-Eesti maakondade huvitavatest sündmustest ja sihtasutuse tegemistest, Teadlaste Öö festivalist ja Eesti Rahva Muuseumist. Edasi loe siit või lae alla pdf.

 

Juuli-August 2016

Seekordses uudiskirjas anname teada, milliseid sündmusi järelejäänud suvekuudel Lõuna-Eestis toimub ja oi neid on palju! Soovitame avalikke randasid ning saame tuttavaks SA Lõuna-Eesti Turism uue projektijuhiga. Ülevaatelood viivad kahe põneva ettevõtmise juurde - EscapeTartu seiklusjanulistele ja Varnja Mesi Tare eheduse austajatele. Loe edasi siit või lae alla pdf.

 

Mai-Juuni 2016

Seekordses Lõuna-Eesti uudiskirjas vaatame üle, milliseid paiku ja pidusid võiksid Jaanide ja suvisel ajal külastada ning milliseid põnevaid turismiuudised on kevad Lõuna-Eestisse toonud.
Pisut pikemalt peatume SA Lõuna-Eesti Turismi ja maakondade tegevustel, lennuhirmul, Tõrva kohvikute päeval ning Võrumaa öötantsupeol. Loe edasi siit või lae alla pdf

 

Märts-Aprill 2016

Taaskord annab uudiskiri ülevaate värsketest turismiuudistest SA Lõuna-Eesti Turismilt ning Lõuna-Eesti maakondadelt- avatud on mitmed uued majutusasutused. Lisaks saame tuttavaks Tartu linna uue turundusjuhi Helen Kalbergiga. Uuri lähemalt ka Tartu loodusmaja poolt pakutavaid tegevusi ja kindlasti viska pilk peale soovitustele lihavõttepühade tähistamiseks. Loe edasi siit või lae alla pdf!

 

Veebruar 2016

Aasta 2016 on alanud tegusalt. Jaanuari- ja veebruarikuu on turismiasjalistel sisustatud messidel osalemistega ning nende ettevalmistustöödega. Käesolevasse uudiskirja on koondatud turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondade turismiarendajatelt. Veebruarikuu on vastlakuu ning antud uudiskirja on lisatud mõningad soovitused, mida vastlapäeval pere või sõpradega ühiselt ette võtta. Loe siit või lae alla pdf!

 

 

November- Detsember 2015

Aasta viimane uudiskiri võtab kokku viimaste kuude tegemised seoses SA Lõuna-Eesti Turismi ja Lõuna-Eesti maakondadega. SA Lõuna-Eesti Turism panustab jätkuvalt turismi arendamisele ja turundamisele Lõuna-Eesti regioonis. Alates selle aasta sügisest on SA Võrumaa Arenguagentuuril uus juht ja turismikoordinaator, kes tutvustavad lähemalt iseendid, tööalaseid tegemisi ja tulevikuplaane. Eraldi teemana on väljatoodud Jõulud Lõuna-Eestis, kust igaüks leiab meelepäraseid tegevusi saabuval jõulukuul- olgu see siis mõne etenduse külastamine või perega jõulumaale sõitmine. Loe siit või lae alla pdf!

 

September 2015

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni värsked turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Suvi on peaaegu märkamatult möödunud ja tasapisi on aeg suunata pilk sügisestele toimetustele. Käesolevast uudiskirjast saad lugeda, mis toimub Lõuna-Eesti turismivaldkonnas lähiajal ning lisaks saame tuttavaks Jaana Orasega Põlvamaa Turismiinfokeskusest. Kindlasti tasub pilk peale heita ka tulevastele sündmustele. Loe siit või lae alla pdf!

August 2015

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni viimased turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Pikemalt saad lugeda Emajõe Lodjaseltsi tegemistest, saavutustest ja plaanidest. Kindlasti vaata, mida põnevat toob august – kultuurikalender on täis erinevaid sündmusi, millega täita mõnusaid suvepäevi ja –õhtuid, nii päikselisi kui pisut vihmaseid. Loe siit või lae alla pdf!

 

Juuni-Juuli 2015

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni suvised turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Vali välja mõnusad suvised sündmused ning jaanipäeva üritused, mida külastada, loe lähemalt kultuurisündmusest „kilomeeter Skluptuuri“ ning projektide „Elu kahe maailma piiril“ ning „Via hanseatica“ uudisest. Turismiettevõtjatele on üleskutse koostööks. Soovime Sulle kaunist ning tegusat suve! Loe siit või lae alla pdf

Märts- Aprill 2015

Soovime Sulle kaunist kevadet ning päikesepaistet igasse päeva ja kõikidesse tegemistesse! Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni taaskord värsked uudised Lõuna-Eesti turismimaastikult. Tutvu SA Lõuna-Eesti Turismi ja teiste turismiorganisatsioonide tegemistega, turismiettevõtjate uudistega ning leia kalendrist põnevaimad sündmused. Lisaks saame tuttavaks Valga Külastuskeskuse turismiinfospetsialisti Chaty Uibopuuga. Loe siit või lae alla pdf.

Veebruar 2015

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni värsked turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Uus aasta on turismivaldkonnas alanud tegusalt, meie piirkonnad on saanud tuntust ja tunnustust mitmetes valdkondades – Obinitsa Soome-Ugri kultuuripealinnana ning Põlva Eesti lõõtsapealinnana. Kalendrist vali välja põnevaimad talvised sündmused ja spordivõistlused ning loe  Karakatitsa 2015 kohta siit või lae alla pdf.

Detsember 2014 - jaanuar 2015

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni selle aasta viimased turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Saa tuttavaks Jõulumatka korraldaja Hillar Irvesega. Loe, mida uut ja huvitavat pakutakse Tartumaal talviseks aktiivseks meelelahutuseks. Viska pilk peale jõuluaja ja aastvahetuse sündmustele ning külasta perega mõnda jõulumaad. Loe siit või lae alla pdf.

Oktoober - november 2014

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni järjekordsed turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Tutvu SA Lõuna-Eesti Turismi ja Lõuna-Eesti maakondade turismiarendajate toimetustega. Vaata videolugu Sangaste Rukkikülast, loe kokkuvõtet Peipsimaa kultuuriseminarist ning saa teada, mida teeb Viljandimaa Helsingis Mardilaadal. Loe siit või laadi alla pdf!

 

August - september 2014

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni viimased turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Tutvu SA Lõuna-Eesti Turismi sügis-talvisesse perioodi jäävate turundustegevustega. Loe, kes toimetab Tartumaa Arendusseltsi Peipsimaa uue koordinaatorina ja mis tal plaanis on. Tutvu National Geographicu koostööprojekti uue marsruuditrükisega ja osale veematkamängus „Seikle Veel“. Loe siit või laadi alla pdf!

 

Juuli - august 2014

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni viimased turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondade turismiasjalistelt. Suvine sündmuste kava pakub aja või puhkuse veetmiseks mitmekesiseid võimalusi, vaata üle ja leia midagi endale meelepärast. Maitseelamuse soovituse annavad kokad Mr. Jakobist. Loe siit või lae alla pdf!

 

Märts - aprill 2014

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni põnevad turismiuudised nii SA Lõuna-Eesti Turismilt kui ka Lõuna-Eesti maakondadelt ja turismiarendajatelt. Uuri, mis põnevaid sündmusi on tulemas ning täida kevadeootus mitmekülgse kultuuriprogrammiga. Teeme väikese järelvaate ja võtame kokku möödunud aasta turismistatistika. Lisaks soovitame lugeda huvitavaid fakte ja lugusid meie soodest ja rabadest. Loesiit või lae alla pdf

Veebruar 2014

Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Vii end kurssi Lõuna-Eestis peagi aset leidvate sündmustega ning uudiskirja viimasest loost loe lähemalt ka Valgamaa II Talveöölaulupeost ja selle korraldamisest. Tutvuda tasub ka käesoleva aasta Lõuna-Eesti turundustegevustega ning võimalustega, kuidas turismiettevõtjad ja –arendusorganisatsioonid neis kaasa saavad lüüa. Loe siit või lae alla pdf!

Detsember 2013 - jaanuar 2014

Käesolevas uudiskirjast leiad turismiuudised SA Lõuna-Eesti Turismilt ja Lõuna-Eesti maakondadelt. Saa tuttavaks Tartu Konverentsibüroo uue juhatajaga ja loe, millised plaanid on Tähtvere Puhkepargi uuel juhatajal. Viska veel kiire pilk tulevatele sündmustele, tutvu National Geographic kollaste akende projekti kultuurimarsruudiga ja valmista meie retsepti järgi üks mõnus jõulukook!  Uudiskirja loe siit või lae alla pdf!
 

September - oktoober 2013

Kaunist sügise algust kõigile! Käesolevas uudiskirjas toome Sinuni SA Lõuna-Eesti Turism uudised ja Lõuna-Eesti turismiarendajate tegemised ja toimetused ning põnevamad sündmused. Lähemalt räägime projekti Riverways õppereisist Soome, Põhja-Karjalasse ning Lõuna-Eesti insert-väljaandest Hollandi ajakirjas „NOrdic Magazine“. Lisaks valmistume järgmiseks aastaks ja keskendume põgusalt pereturismi aastale ning peredele suunatud teenustele. Uudiskirja loe siit või lae alla pdf!

August 2013

Ei olegi enam kaugel aeg, kui kuldne sügis taaskord selle imelise ja päikselise suve välja vahetab. Kindlasti naudi veel kõiki mõnusaid Lõuna-Eesti supluskohti ja võta osa Valgamaa veekogude Facebook kampaaniast! Seekordses uudiskirjas toome Sinuni veel Lõuna-Eesti turismiuudised, augusti sündmused, loo projektist „Elu kahe maailma piiril“ ning väikese ülevaate Pihkva Hansapäevadelt. Uudiskirja loe siit või lae alla pdf!

Juuni-juuli 2013

Seekordses uudiskirjas tutvustame SA Lõuna-Eesti Turism tegemisi, toome Sinuni turismiarendajate toimetused ning põnevad uudised turismiettevõtjatelt. Lisaks leiad siit Lõuna-Eesti juuni- ja juulikuu sündmused. Oleme koostanud ka Lõuna-Eesti randadest väikese ülevaate, et suvepuhkus veelgi mõnusam oleks. Lisaks kirjutab Klubi Tartu Maraton välisajakirjanikest, kes külastasid Lõuna-Eestit ning sellest, kuidas ühte head pressireisi korraldada. Uudiskirja loe siit või lae alla pdf!

Mai 2013

Esimesed soojad päikesekiired on juba kohal! Seekordses uudiskirjas tutvustab end lähemalt Võrtsjärve Sihtasutuse uus juhataja Kärt Leppik. Lõuna-Eesti turismiuudisega kursis olemiseks tasub tutvuda ka SALET ning regiooni turismiarendajate uudistega. Lisaks tutvustame autoriõigusi internetiturunduses, räägime lühidalt reisiblogija Larissa külastusest Lõuna-Eestisse ning vaatame, mida põnevat tehakse Vastseliina Linnuses. Loe siit või lae alla pdf!

Märts 2013

Käes on märts! Küll siis peagi ka plirts ja plärts ning kevad ei olegi enam kaugel! Seekordses uudiskirjas toome taas Sinuni SA Lõuna-Eesti Turism tegemised, Lõuna-Eesti maakondade turismiuudised ning toimetused. Kalendrist leiad märtsikuu sündmused. Lisaks jagame õpetusi sotsiaalmeedias turundamiseks, räägime lähemalt veeturismiprojektist Riverways ja tutvustame uut Jõgevamaa atraktsiooni Laiuse mäel. Loe siit või lae alla pdf!

Veebruar 2013

Nüüdseks on uus aasta juba hoogsalt käima läinud ning seda kinnitavad ka Lõuna-Eesti usinad toimetused. Seekordses uudiskirjas toome Sinuni Lõuna-Eesti veebruarikuu üritused, SA Lõuna-Eesti Turism lähiaja tegevuse ning viimased turismivaldkonna uudised. Lisaks saame tuttavaks ühe uue turismiasjalisega ning jagame teadmisi internetiturunduse trendidest. Pikemalt tuleb juttu ka kogu Lõuna-Eestit haaravast projektist „Elu kahe maailma piiril“. Loe siit või lae alla pdf!

 

Detsember 2012 - Jaanuar 2013

Detsember on kokkuvõtete tegemise aeg ja jaanuar uute alguste aeg, nõnda ka meie seekordne uudiskiri - meenutame möödunut ja suuname pilgu järgmisesse aastasse. Sündmuste kalendrist leiad nii detsembri kui ka jaanuari sündmused ja kindlasti uuri, millistest jõuluseiklustest Lõuna-Eestis tasub osa võtta ja mida pakub talveks Sibulatee. Proovi uut liharullide retsepti ja saa tuttavaks Värska Turismiinfopunkti spetsialistiga! Lähemalt loe siit või lae alla pdf!

Oktoober 2012

Sügis on taaskord hoogsalt ja ootamatult kohale tormanud. Seepärast hoiame oma tervist ja sööme tervislikult! „Sööme kõik iga päev viis peotäit puu- ja köögivilju, nii kosub rahva tervis ja elujõud!“ Soovimegi teile tugevat tervist ja soojust põue! Oktoobrikuu uudiskirjas tutvume uue Räpina Turismiinfokeskuse töötaja Kristi Kahu ja ülemsootska Aarne Leimaga, meenutame XV Suurt Paunvere Väljanäitust ja Laata ning saame teada, miks üks koduleht ei pruugi olla usaldusväärne. Lähemalt loe siit või lae alla pdf!

September 2012

Kõigile on ju teada, et septembrikuu on üks tähtis kuu! Tähtis on ta igale ühele omamoodi, mistõttu loodame, et kõik need Teie jaoks tähtsad asjad lähevad sel sügisel veelgi paremini. Ka Sihtasutuse Lõuna-Eesti Turism jaoks on september tähtis kuu, sest käesoleva uudiskirjaga tervitab Teid esimest korda uus kollektiiv. Kes tahab meiega lähemalt tutvuda, võib alustada rubriigist „Saame tuttavaks“. Käesolevas uudiskirjas toomegi Teieni Lõuna-Eesti tegemised ja sündmused, ühe maitsva retsepti, heidame Aivar Ruukeliga pilgu Soomaale ning tutvustame Tartu uhiuut Seiklusparki. Lähemalt loe siit või lae alla pdf!

 

Juuli - august 2012

Nüüd on küll suvi käes! Käi siis Eestimaa peal palju ringi, kogu endasse päikest ja positiivset energiat, mida talvel hea kasutada. Ja anna selle kõige kohta kindlasti ka tagasisidet – just sellest ju turismivaldkonnas õppida saabki! Selles uudiskirjas läheme loodusretkele Võrtsjärve äärde, külastame Piusa liivakivikoopaid ning meenutame õppereisi Sloveeniasse. Lähemalt loe siit või lae alla pdf!

 

Juuni 2012

 

Statistika kohaselt peab eestlane oma kodumaise suvepuhkuse meeliskohaks Lõuna-Eestit, läbi aastakümnete on inimesed juurdunud traditsioon just siia suve nautima tulla. Ja miks ka mitte? Seekordses uudiskirjas tutvume Ruth Pärnakuga, avame Rally Estonia telgitagused ning teeme juttu Vastseliina piiskopilinnuse ajaloost ja tegemistest. Lähemalt loe siit või lae alla pdf!

 

Mai 2012

Maikuus avatakse kõikjal üle Eesti turismi suvehooaeg. Turismivaldkonna töötajatele tähendab see kibekiire tööaja algust, teistele aga vihjet peagi algavatele puhkustele ja võimalusele lihtsalt niisama olla.  Selles uudiskirjas intervjuu Kristiina Jorsiga ja jahimaja Trofee tutvustus. Loe seekordset uudiskirja siit või lae alla pdf

 

Aprill 2012

Tervitame sind kuldnokkade ja rasvatihaste kevadelaulu ning Marie Underi luuletusega „Kevad“. Selles uudiskirjas tutvustame ajaloohõngulist ja romantilist Taagepera lossi, vestleme Krista Kulliga ja vaatame tagasi Tartut ja Lõuna-Eestit väisanud Vene reisikorraldajate FAM-reisile.

Loe uudiskirja siit või lae alla pdf.

 

 

Märts 2012

Seekord pakume Sulle suisa kahte mõtlemapanevat artiklit. Esimene neist on Indrek Maripuu kirjutis sellest, mida ettevõtja eeldab ja külastaja loodab ühelt romantiliselt puhkepaketilt, ja kas need kaks ootust ka kokku langevad. Teine lugu tutvustab Võrumaa Kutsehariduskeskuse tudengi Annely Suvi mõtlemapanevat uurimust Võru- ja Põlvamaa majutusettevõtete seas.

Loe uudiskirja siit või lae alla pdf!

 

Veebruar 2012

Uus aasta tuli marulise kiirusega, 2012. aasta tegevusi kuhjus korraga sama palju kui ehedatel talvepäevadel lund õueteele. Kõigest sellest enda väljanärimiseks on vaja tarkust – milline töö seada esikohale, milline jäägu oma aega ootama, milline üldse tegemata jätta..

Olgu siis meie uusaastasoov Sulle, hea lugeja, oskus ja kannatlikkus teha valikuid, mis kellegi aega tühjalt ei kuluta, mistõttu jääb Sul aega tegeleda ka Tõeliselt Tähtsate Asjadega. Mis need on, jäägu juba igaühe enda otsustada. Selles uudiskirjas kiikame Maitseeelamuste kotta, Põltsamaa lossi ja räägime Tõnis Kortsi ja Kadi Ploomiga. Loe uudiskirja või lae alla pdf!

 

Detsember 2011

Seekordse uudiskirja muusikaline sõnum Birgit Õigemeelelt, Uku Suvistelt ning ansamblilt Noorkuu ütleb, et iseendast tuleb rõõmu tunda. Seda usume ka meie! Rõõmu tasub tunda ja endas ning teistes näha mitte üksnes eesootavate jõulude ajal, vaid kogu aeg, olgugi see algul ehk veidi raske. Seetõttu kutsume Sind, hea lugeja, talviselt kargesse Lõuna-Eestisse rõõmustama. Suurte ja väikeste, ehedate asjade ning inimeste üle. Lõuna-Eesti juba ootab Sind. Loe uudiskirja või lae alla pdf.

 

November 2011

Seekordset uudiskirja nostalgiliste džässiviisidega saatev lauljatar Laura Junson mõtiskleb loos „Sügis kodus“, et kodus on sügisel nii hea olla. Tal on õigus. Ent õigus on ka neil, kes aina külmemaks muutuvat ilma ei pelga ning sügisekogemusi Eestimaa peal reisides talletavad. On meil ju erinevalt paljudest teistest riikidest neli aastaaega ja oleks patt neid vääriliselt nautimata jätta. Selles uudiskirjas saame rohkem teada Pesa Hotellist, Vana Jüri Seebikojast ning kohvikust Moka. Kaunist sügise jätku meile kõigile! Loe uudiskirja või lae alla PDFina!

 

Oktoober 2011

Sügis on käes. Aeg teha kokkuvõtteid möödunud suvest, sellest, mis plaanid seekord õnnestusid, ja mille aeg veel ees on. Nii et oktoobrikuuks soovime Sulle, armas lugeja, veidi rahulikumat kulgemist ja mõtisklemist, kaaslaseks Mari Kalkuni laulu "Üü tulõk" saatel Lõuna-Eesti seekordsed turismiuudised ja –lood, sh Vastseliina piiskopilinnuse lugu, intervjuu Eesti Maanteemuuseumi juhataja Mairo Rääskiga ning ülevaade Lõuna-Eesti 5 aasta statistikast. Loe edasi! PDF-versioon.

 

September 2011

Jah, suvi hakkab läbi saama. Nukrutsema seetõttu aga ei pea, sai ju palava, ent kauni suve jooksul tehtud nii mõndagi. Aitäh sulle, imeline Eesti suvi! Tuleb ju vaid korraks aeg maha võtta ning end ümbritseva ilu märgata. Soovime seda avastamisrõõmu ka Sulle, hea lugeja, Lõuna-Eesti turismi uudiskirja saatel! Et lugemine meeleolukamalt kulgeks, valisime suve meenutama Virmaliste loo „Suve hääl“. Selles uudiskirjas intervjuu EAS Turismiarenduskeskuse Soome sihtturu juhi Malle Kolnesega ning tutvustame Kiisatamme Kultuuri- ja Puhketalu ning Jaaniraotu talu. Loe uudiskirja siit või lae alla PDFina.

 

Juuli-august 2011

Eestlastel on ütlemine, et enne Pariisi sõitmist käi ikka Nuustakul ka ära. Nuustakul (praegusel Otepääl) on suvel rohkelt sagimist, aga kindlasti tasub käia ka mujal Eestis. Kui veidi aega maha võtta ja energiat laadida soovid, sobib selleks imehästi Võrtsjärve ümbrus; kui tahad suvel oma turismiärile hoogu juurde lükata, loe enne läbi intervjuu Aivo Värtoniga; Lasva veetorni galerii loost leiad inspiratsiooni uute ideede väljamõtlemiseks... Loe edasi või lae alla pdf-versioon!

Juuni 2011

Kui palju on Sul aega oma igapäevaste tegemiste kõrvalt korraks aeg maha võtta ja lihtsalt olla? Õnnelik olla? Jah, kindlasti tahaksid, et seda aega oleks rohkem. Sest tegelikult on hetki, mille üle õnnelik olla, palju enam kui tähele oskame panna. Me lihtsalt ei adu, et see, kui hing tahab lennata ja süda hõisata, ongi tegelikult õnn.
Soovime, et Sa, hea lugeja, suviste kiirete aegade kõrvalt saaksid aegajalt niisama olla ja puhata. Puhata Lõuna-Eestis. Selles uudiskirjas tutvume näiteks Tartu Emajõe Lodjaseltsi ja Kalevipoja Koja tegemistega. Loe uudiskirja! või prindi välja pdf!

Mai 2011

Selleks et suvi imekiirelt mööda ei libiseks ja Sa jõuaksid plaanitut ellu viia, soovitame Sul nüüd kohe võtta paber ja pliiats ning oma soovid üles kirjutada! Sest suvi – eriti Lõuna-Eestis – pakub tõesti palju võimalusi ja oleks ju kurb mõni väga äge festival või muu sündmus lihtsalt ära unustada. Heade mõtete kirjapanekul abistab Sind maikuu uudiskiri. Selles uudiskirjas intervjuu Margus Mälli ja Ene Reediga, lisaks tutvume Vapramäe-Vellavere-Vitipalu matkaradadega. Loe lähemalt või pdf-ina siit!

Aprill 2011

Kuigi hiljuti keerati kella ja ka päike on juba armulisem kui kuu varem, kimbutavad kevadväsimus ning stress meist paljusid. Hommikuti ei jaksa enam tõusta, kontorisse jõudes hakkab pea valutama ja töö tegemine ei suju kohe üldse. Aga nüüd aitab! Pakume Sulle lahenduse. Pane kinni oma kirjapostkast ning muud arvutiaknad (jah, Facebook ka), võta ette meie uudiskiri, loe seekordseid uudiseid ja tõeliselt põnevaid pikemaid lugusid ning mine metsa ehtsat kevadet nautima (pdf-is)! Selles uudiskirjas AHHAA Teaduskeskus ja VI Võhandu Maraton ning intervjuu Tarmo Mutsoga.

Märts 2011

Eelmise uudiskirja ilmumisest on möödas juba kaks kuud, ent nüüd oleme tagasi. Talv on olnud pikk ja ilmatargadki ei ennusta veel niipea lumehangede kadumist. Seega on paras aeg võtta sellest kord päikselisest, siis sombusest kevadeootuses kuust kõik, mis võtta annab - naistepäev, vastlapäev, sorokasveet ehk tsirgupäev ja maarjapäev. Nii et mis muud kui väikese Anu Tõrsi esitatava „Kevadmarsi“ saatel kärmelt talitöösid lõpetama! Selles uudiskirjas tutvume lähemalt fototurismiga Mooste Viinavabrikus ja Bonifatiuse Gildiga Viljandis. Loe siit või pdfi kujul.

Detsember 2010

Jõulud olid pühad päevad, mil üks aeg oli lõppemas ja uus algamas. Maa pööras ennast valguse, soojuse, toidu ja elu poole. Sellest, mida inimene jõuluajal tegi, arvati sõltuvat tema ja ta majapidamise hea käekäik järgmisel aastal.
Et heade mõtete mõtlemine meie uudiskirja abil veelgi mõnusam oleks, lülita lugemisel ka kõlarid sisse. Jah, enamasti seostatakse jõuludega kõigepealt ikka maailma kuulsaimat, enam kui 300 keelde tõlgitud jõululaulu „Stille Nacht, heilige Nacht“, mille kirjutas 1800ndate algul Franz Xaver Gruber. Ent meie pakume Sulle, hea lugeja, kuulamiseks Agu Tammeoru ning Meelis Punderi imekauni „Talveöö“. Selles uudiskirjas tutvustame muuhulgas Saunamaad ja Sänna kultuurimõisa.
Loe uudiskirja! Väljaprintimiseks võta PDF versioon!

November 2010

Novembrikuus tasub head näha – kaunilt kollased puud või juba mahakukkunud lehtedes sahistamine, esimese lume ehmatav kargus ja muinasjutulisus, ent ka võimalus sõprade ja lähedastega koos kamina ees istuda, sooja kakaod juua ja elust rääkida. Niisama olla. Sest suvel on neid tegemisi nii palju, et lihtsalt olemise aeg on napp. Selles uudiskirjas intervjuu giid Olga Einastoga ja Valga Isamaalise Muuseumi tegemised ning palju muud Lõuna-Eestis toimuvast.
Loe uudiskirja siit! Või hoopis siit (PDF)!

Oktoober 2010

Oktoober on üks põnev ja avastusterohke kuu. Muidugi – ilmad on just sellised, et täpselt ei tea, kas kotti pista päikeseprillid või vihmavari, kas kindad kätte panna või mantlinööbid lahti teha, kas õues vihma käes jalutada või tuppa teed jooma jääda.
Kindel on aga see, et oktoobrikuu uudiskirja saad lugeda siit ja soovi korral võid endale ka PDFi laadida. Selles uudiskirjas räägime Setodest, Sõmerpalu Motohallist ja punkriturismist Võrumaal.

September 2010

Seekordne suvi oli pööraselt ilus, kuum ja helge. Lõuna-Eesti pakkus rohkelt põnevaid hetki – nauditavaid muusikafestivale, mõtlemapanevaid vabaõhuetendusi, kaasahaaravaid spordiüritusi, kirevaid hansapäevi, sumedaid filmiõhtuid ja palju-palju muud, mis hinge soojaks ja südame kõvemini põksuma pani. Selles uudiskirjas toome Teieni Joogatalu Otepääl ja ajame juttu meistergiid Elina Aroga Loe täpsemalt! PDFis näed uudiskirja siin.

Juuli-august 2010

Kõrge õhutemperatuur, soe vihm, pikad valged ööd – pole kahtlust, nüüd on küll suvi käes! Kauaoodatud võimalus päikese käes mõnuleda, mureleid süüa ja lihtsalt olla. Aga enne võrkkiike lesima minemist loe ikka uudiskiri ka läbi või prindi PDFina välja! Selles uudiskirjas teeme juttu näiteks Maanteemuuseumist, Olustvere mõisast, Seto rESTo'st ja tutvume Teele Kaeramaa, Sille Roometsa ja Tuuli Elstrokiga.

Juuni 2010

Jaaniööl usuti olevat eriline vägi, kuna kõik põrgu ja taeva väravad on siis valla. Puud, linnud ja loomad pidid kõnelema ja tulevikku ette ennustama – kui inimene ainult nende kõnet mõistaks, saaks ta äraarvamata targaks. Selle võime saamiseks oli vaja ainult ussikuninga hari ära süüa. Selles uudiskirjas tutvume näiteks Ulla-Maia Timmo, Eesti Põllumajandusmuuseumi ja Peipsimaa Külastuskeskusega. Loe edasi siit või tõmba alla PDFis

Mai 2010

Saabunud kevade puhul soovitame sul nüüd hoolsalt kasepuid uurida – kui pungad veel hiirekõrvus pole, tasub puust kasemahla välja meelitada. Oli see ju vanal ajal igakevadine jook, mis oli seda magusam, mida külmem tali seljataga. Sel aastal on kasemahl vist suisa mee maiguga... Selles uudiskirjas tuleb juttu näiteks Pühajärve Spa & Puhkekeskusest, Vudila Mängumaast ja Sibulatee pilliroo-saarest. Loe uudiskirja koos muusikaga või prindi PDFis välja!

Aprill 2010

Aprill on juba muistsetest aegadest tähistanud idanemist ja kasvamist. Ka meie torkasime aprillis mulda seemne, millest võrsus üks korralik igakuine uudiskiri, kust leiad turismiuudiseid, teavet Lõuna-Eesti maakondades toimunud ja toimuma hakkavatest sündmustest, artikleid põnevatest ettevõtmistest, inimestest, teenustest, toodetest, koolitustest ja paljust muust. Loe edasi!

 

Uudiskirju aitavad kokku panna: Valdek Rohtma (SA Tartumaa Turism), Anneli Villem (SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus), Ulla-Maia Timmo (Põlvamaa Arenguagentuur), Margita Kipasto (Võru Turismiinfokeskus), Ruth Pärnaku (Viljandi Turismiinfokeskus), Lea Ilp (Otepää Turismiinfokeskus), Kadi Ploom (SA Valgamaa Arenguagentuur), Ülle Pärnoja ja Anni Haavakats (MTÜ Setomaa Turism), Jaanika Kaljujärv ja Maret Kallejärv (SA Võrtsjärv).

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This