SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Kõige suuremad maratoniüritused sel aastal

27.07.2022Tänu Covid pandeemia puhkemisele on kahel viimasel aastal maratoniüritusi üritatud edasilükata tänu terviseametite poolt kehtestatud reeglitele ning tervise ohtu seadmise ohuga. Tänu pandeemiale aga toimuvad 2022.aastal 6 maailma kõige suuremat maratoni just sel aastal.

Maratoniks treenivad sportlased pea kümnendik aastaid enne ühestki maratonist osa võtmaks. maraton nõuab tugevat tervist, vastupanu ning jõudu. Kuna distantsid on erinevad ning ka poolmaraton on üks külastatavamaid maratone maailmas. Kuna spordiüritused tõmbavad alati endale suurt tähelepanu, on suur ettevõtted otsustanud neid ka regulaarselt sponsoreerida ning näiteks Eestis kannavad paljud kodumaised näiteks ettevõtte nime (Tartu Maraton, Pärnu linna jooksumaraton jne). Sponsoritena esinevad nii pangad, sporditarvete müüjad, kasiinod Nutz ning suurfiliaalid.

 

Bostoni maraton (18.aprill 2022)

Bostoni maraton meelitab alati võistlema kiirematest kiiremaid ning kuna tegemist on maailma vanima iga aasta toimuva maratoniga, kuuluvad võistlejate hulka nii varasemate olümpiate võitjad kui ka uus tulijad. Hancock on olnud aastaid suursponsor ning tänu oma märkimisväärsele panusele on tema abi ning tunnustus igati märgatav. Bostoni maratonile pani pausi vaid Covid viirus, mis rabas maailma intensiivselt 2020 aasta algusest kuni 2022 aasta kevadeni. Bostoni maratonile kvalifitseerumiseks tuli registreerida vaid 5 päeva jooksul 2021.aastal novembris. 2022.aasta Bostoni maratoni võitis Evans Chebet Keeniast ajaga 2:06:51. Ka teisele ning kolmandale kohale kvalifitseerusid keenialased.

 

Berliini maraton (25.september 2022)

Berliini maraton sai alguse 1974.aastast ning kulgeb läbi ida kui ka lääne Berliini. Ajaloolisi radasid läbiv raha on täielikult liiklusvaba ning tasapinnalisel maastikul kulgev spordiüritus. Tegemist on üritusega, kuhu on võimalik pilet osta. Osalemistasu on 200 eurot, kuid lisaks osalemistasule tuleb tasuda ka kulukatte 560 eurot osaleja kohta. Kulukatte hulka kuuluvad transpordid, elamistasu hotellis koos söögiga ning kindlustus. Osalejatel palutakse eelnevalt teha valik kahe lisapagasi suhtes stardijoonel - Yes or No. Yes valiku korral saab endaga stardijoonele kaasa võtta väikese kotikese, milles saab hoiustada endale sobilikke vahendeid või juua. Stardi järel toimetatakse teie kotike finišijoonele. No valiku korral ei tohi võtta stardijoonele endaga kaasa ebaolulisi asju ning kõik kaasavõetud asjad peavad olema stardi hetkeks hüljatud. Finišijoonel antakse võistlejale pontšo ning aidatakse spordirajalt kiirelt eemale.

 

Londoni maraton (2.oktoober 2022)

TCS Londoni maraton on üheks suurimaks ning populaarsemaks maratoniks Inglismaal. Kuna maratonile pääsemiseks tuleb kõigepealt varasemal aastal kvalifitseeruda, ei saa kahjuks igaüks sellel maratonil osaleda. Võrreldes Berliini maratoniga puudub Londoni maratonil pääsupileti seotamise võimalus. Siiski on võimalik kasutada Londoni maratoni heategevusliku eesmärgi nimel ning kasutades Charity võimalust saab osaleda vaid millegi toetuseks. Ka Ballot võimalus avati sel aastal osalejatele. Kuna maratonil on võimalik tavaliselt osaleda suursportlastel, ei jäeta siin tagaplaanile ka füüsilise puudega võistlejaid.

 

Chicago maraton (9.oktoober 2022)

Chicago maratoni suursponsor ning korraldaja Bank of America toetab maratoni iga-aastaselt. Distantsi pikkuseks on 42 kilomeetrit ning kulgeb läbi Chicago tänavate. Toimumiseajaks on alati määratud kas oktoobrikuu esimene või viimane pühapäev. Osaleda saab maksimaalselt 42 tuhat jooksjat ning ametlikult mõõdetakse aega vaid neil jooksjatel, kelle jooksuaeg jääb alla kuue ning poole tunni. Maailmarekorderid maratonijooksus on Chicago maratonil purustatud kuus korda. Heategevusliku tegevusega kogutakse igal maratonil raha ning viimati 2019.aastal peetud maratonil teeniti 27 miljonit dollarit.

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This