SALET logo
Jaga positiivset kogemust

Kas klassikalised mängud suudavad mängushowdega sammu pidada?

27.04.2023Veidi lihtsustades võib rääkida kolmest peamisest verstapostist, mis on määratlenud online kasiinode valdkonna peaaegu 30-aastase ajaloo. 1990-ndatel tõusid esile veebikasiinod, mis kasutasid ära uusi tehnoloogilisi lahendusi, et võimaldada mängijatel arvutis mängida kasiinomänge. Umbes 15 aastat tagasi tulid turule mobiilsed kasiinod.

 

Viis aastat tagasi algas reaalajas kasiinomängude levik, mis võimaldas mängijatel mängida arvutis päris diileritega laudades. Kõik need võimalused on tänaseks ühendatud online kasiinodes, nagu Olybet, võimaldades mängijatele maksimaalset mugavust ja meelelahutust.

 

Kuigi kõik need verstapostid muutsid rohkem või vähem mängijate kasiinomängude kogemust, on mängijaid ilmselgelt kõige rohkem mõjutanud reaalajas diileriga mängud. Pärast pikki aastaid kestnud katseid pakkuda täpselt seda, mida mängijad maapealsest kasiinost leiaksid, suutsid online kasiinod lõpuks pakkuda "päris" blackjacki, pokkerit, ruletti.

 

Kuid küsimus on täna, et kuhu siit edasi minna? Ja vastuseks näib olevat see, mida online kasiinodes nimetatakse mängushowdeks või mängusaadeteks.

 

Monopoly Live on klassikaline mängushow näide

 

Kasiino mängushow on üldine ja lai mõiste live kasiinomängu kohta, mis ei järgi traditsioonilist mudelit. Hea näide on Monopoly Live mängutootjalt Evolution Gaming, mis pakub mängijatele võimalust panustada pöörlevale rattale, kusjuures mäng toimub 3D Monopoly laual. Tegevus toimub stuudios ja diiler on rohkem nagu mängujuht kui klassikaline kasiino diiler ja sellest tuleb ka vastav terminoloogia.

 

Need mängud on muutunud tohutult populaarseks, nii et tasub küsida, kas traditsioonilised mängud nagu rulett suudavad nendega veel sammu pidada. Vastus on: Jah. Ruleti mängimine online kasiinodes on jätkuvalt populaarne nii reaalajas kui ka tarkvarapõhistes mängudes. Mängusaated on kindlasti populaarsed, kuid need peavad veel läbima ajale vastupidavuse testi nagu seda on teinud rulett, pokker ja blackjack.

 

Lisaks tuleb märkida, et ka traditsioonilised mängud on tegelikult kaasatud ka mängusaadete sektorisse. Heaks näiteks on sellised mängud nagu Quantum Roulette, Age of the Gods Roulette ja Lightning Roulette, mis kõik turule toodud selleks, et mängusaadete  edukuse lainel surfata.

 

Need mängud hoiavad klassikalist mängu loogikat alles, kuid pakuvad mängijatele võimalust mängida suuremate auhindade nimel mängusaatele sarnanevas stiilis.

 

Metaversum võib online kasiinodesse tuua uued mängukogemused

 

Muidugi ei tea me pikas perspektiivis, kuhu kõik need suundumused lõpuks välja jõuavad. Arvatakse, et mängusaadete kasiinomängud sobivad väga hästi just metaversumi kogemuste saamiseks.

 

Meta (endine Facebook) ja Apple investeerivad tohutult ressursse VR-tehnoloogiasse, mis võimaldab piiri tegelikkuse ja virtuaalse maailma vahel hägustada. Koged metaversumi abil kasiinomängude atraktiivsust, astudes virtuaalselt stuudiosse, et veeretada täringut näiteks sellistes mängudes nagu Monopoly Live.

 

Siiski võib ka väita, et VR-tehnoloogia sobib tegelikult hästi just traditsiooniliste kaardimängudega nagu pokker. Kellele mängijatele ei meeldiks virtuaalses lauas istet võtta ja vastastele silma vaadata nagu tõelises pokkerilauas?

 

Klassikalised online kasiino mängud ja mängusaated hoopis täiendavad teineteist

 

Klassikaline rulett, blackjack ja muud mängud tõenäoliselt hoopis võidavad mängusaadete mängudest tingitud uuest ja suurenenud huvist kasiinomängude vastu. Veebis ei ole nii, et mängud võitlevad omavahel füüsilise ruumi pärast. Online kasiino platvormil võib tehniliselt olla piiramatul hulgal mänge, seega on ruumi igat tüüpi mängudele ja elamustele.

 

Uued trendid tulevad ja lähevad, kuid on kindel, et sellised mängud nagu rulett ja pokker on ka 50 aasta pärast kasiinode põhilisteks toodeteks. Tegelikult on küsimus vaid selles, kas saame sama öelda ka praegu populaarsete mängusaadete kohta.

Puhka aktiivselt!
Naudi ajalugu ja kultuuri!
Lõõgastu!
Mine loodusesse!
Share to Facebook Email This