Tartu ja Lõuna-Eesti infokiri
Oktoober 2011 – Märts 2012

Saame tuttavaks – Tartu ja Lõuna-Eesti

Tartu – vana hansa-, ülikooli- ja teaduselinn – on värav Lõuna-Eestisse. Tuhandeaastase ajaloo ja põneva kultuuripärandiga Tartul on rohkelt pakkuda nii ajaloo- kui kultuurihuvilisele külalisele – linnas on üle 20 muuseumi ja aastas toimub siin ligi 4000 üritust. Perega puhkama tulijail tasuks kindlasti külastada Baltimaade suurimat teaduskeskust AHHAA, kus jagub tegevust nii väikestele kui suurtele. Käsitööharrastajale pakuvad isetegemis- ja avastamisrõõmu Tartu käsitöömeistrite kojad, õpitoad ning laadad.

Lõuna-Eesti – Tartu-, Põlva-, Jõgeva-, Valga-, Võru- ja Viljandimaa – pakub loodushuvilisele ligi 125 matka-, loodus- ja terviserada, üle 40 kaitseala ning hingematvalt kauneid talviseid loodusvaateid. Aktiivset puhkajat kutsuvad rohkearvulised tippspordisündmused, iseäranis rohkelt saab talispordiga tegeleda Otepääl – Eesti talvepealinnas. Talveperioodil pakume nii mootorsaanisõite, hobusaanisõitu kui ka kilomeetrite kaupa puutumatut lund, härmas puid ja põõsaid ning ürgset vaikust.

Ka Lõuna-Eesti kultuuripärand on rikkalik – enam kui 140 ajaloo- ja kultuuriobjekti, rohkelt kultuuriüritusi, laatasid, vabaõhuüritusi, kontserte ja (folkloori)festivale. Lisaks sellele rikastab Lõuna-Eestit ka inimeste multikultuursus – mulgid, setod (oma säilinud keele ning UNESCO kultuuripärandisse kuuluva leelo’ga) ja Peipsi vanausulised oma kommete ja traditsioonidega. Ning spaaturismi vallas saame uhkustada küll väikeste, ent see-eest omanäoliste ja unikaalsete spaade ja tervisekeskuste, medical spa, saunakultuuri, kohaliku päritoluga mahetoidu, rahu ja privaatsusega.

Tänu Lõuna-Eesti suhtelisele väiksusele on isegi paaripäevase reisi sisse võimalik mahutada uskumatult palju elamusi, erinevaid vaatamisväärsusi ja kontrastseid kultuuri- ja looduselamusi, samuti mitmekesiseid aktiivseid talvetegevusi.

Tartu ja Lõuna-Eesti juba ootavad teid!

Tere tulemast maailma kõige kaunimasse „riiki“!

Eestlaste jaoks on saanud klassikaks meie filmiparemikust pärit tsitaat „maailma kauneim riik on Lõuna-Eesti“. Loomulikult on tegemist emotsionaalse ja märgilise väljaütlemisega, mis näitab Lõuna-Eesti kui piirkonna omapära ja eriilmelisust võrreldes muu Eestiga, mitte aga ei kajasta olukorda „riik riigis“. Haruldane kuppelmaastik, looduslikult imepärased Jõgeva- ja Põlvamaa, kultuuriliselt mitmekesised Viljandi- ja Võrumaa ning aktiivsed Otepää ja Tartu loovad oma hingamise, meeleolu ja rütmi. Ning seda aastaringselt – nii kevadisel, suvisel, sügisesel kui talveperioodil.

Seekordne infokiri on pühendatud aga talvistele tegemistele ja rõõmudele, keskendudes erinevatele võimalustele külmemal, kargemal ja muinasjutulisemal ajal, mis on sootuks erinevad kevadistest ja suvistest tegemistest. Viimaste aastate lumerohked talved annavad lootust ka sel aastal nautida kohevat lund ning sellega seonduvaid mõnusid. Tegevusi on nii tulihingelistele spordisõpradele kui ka professionaalsetele suusatajatele. Worldloppeti sarja kuuluv Tartu maraton ja Otepää MK etapp on vaid vähesed võimalused, mis tõestavad meie suusavõistluste maailmaklassi taset. Kes välioludest üleliia suurt ei hooli, saavad nautida tubaseid tegemisi, olgu selleks meisterdamistoad Antoniuse gildis, spaamõnud vee- ja tervisekeskustes või erinevad hotelli- ja kultuuripaketid, mis samuti käesolevast väljaandest leitavad on.

Soovin teile aktiivset ja meeldivat
talveaega! Loomulikult siin, Lõuna-Eestis!

Argo Annuk
Tartu abilinnapea

Sündmuste kalender

Lindora laat

28.10.2011
Jõululinn Tartu 2011
Alates 27.11.2011
Vudila jõulumaa
Jõululaat
17.12. 2011
Vokaalgrupp
The London Quartet

15.01.2012 kl 17.00
41. Tartu Maraton,
Otepää-Elva-Tartu

19.02.2012
Kalevipoja Uisumaraton
Peipsi jääl
(jää olemasolul)
Veebruari lõpp/märtsi algus


  Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089

_______________________________________________
 
+372 744 2111
_______________________________________________
 
info@visittartu.com
_______________________________________________
 
Valgamaa
Viljandimaa
Põlvamaa
Võrumaa
Jõgevamaa
_______________________________________________
 
Tartu & South-Estonia
 


Vaata virtuaaltuure

Tartu Ülikooli muuseumid

Tartu ja Tartumaa
UNESCO pärandi nimistusse kuuluv seto leelo Setomaal 1
UNESCO pärandi nimistusse kuuluv seto leelo Setomaal 2
Viljandi: maakond, linn, mõisad, kultuur, loodus
Võrumaa
  Uued tooted ja teenused

Tartu Loomemajanduskeskus – mitte ainult inkubaator

Juba kaks aastat tegutseb Tartu ühe põnevaima linnaosa, Karlova väravas Tartu Loomemajanduskeskus, mis on ellu kutsutud koordineerima loomemajanduse valdkonda Tartus ja Lõuna-Eestis. See on koht, kus antakse tuul tiibadesse alustavatele loomeettevõtjatele, koolitades neid ja pakkudes soodsat rendipinda. Loomemajanduskeskus ei ole siiski ainult inkubaatoriks loomeinimestele ja -ettevõtjatele, vaid keskuse hubastesse majadesse on põhjust tulla ka linlastel või linna külalistel. Loe edasi

Vastseliina piiskopilinnus – koht, kus aeg peatub

Vastseliina piiskopilinnuse lugu sai alguse 1342. aastal, mil alustati Pihkvamaa ja Tartu piiskopkonna piirile võimsa kaitserajatise loomist. Linnus on teeninud palju erinevaid isandaid, see on olnud sakslaste, venelaste, poolakate ning rootslaste käes. Tänapäeval, mil linnusest on alles peamiselt küll vaid varemed, toimetavad siin eestlased.
Loe edasi

 


 

  Otepää –
Eesti talvepealinn
Loe edasi
   

Kubija hotell-loodusspaa ja unekliinik
Loe edasi

 
 

  AHHAA Teaduskeskus
Loe edasi
   

Vilde lokaal ja kohvik
Loe edasi

 
 

Sõmerpalu motohall Loe edasi
Olustvere Loe edasi

 

Eesti Fototurismi Keskus Loe edasi

                       

 

Puhkus Tartu linnas  

Tartu Hotelli Lõõgastuspakett

Meeldejääva puhkuse veetmiseks ei pea alati sõitma merede taha. Mõnusalt puhata saab ka koduses Emajõe Ateenas. Hotell Tartu tagab õdusa majutuse kosutava hommikusöögiga ning lisaks värskendava elamuse Aura veekeskuses.
Loe edasi

 
 

  Kultuurilised kogemused rikastavad!
Loe edasi
   

Aleksandri perepakett
Loe edasi

 
 

  Parroti piduõhtu
Loe edasi
   

Dorpati perepakett AHHAAsse
Loe edasi

 
 

  Rõõmurohke
perepakett Tartus

Loe edasi
   

Sportlik talveseiklus veebruaris
Loe edasi

 

  Puhkus Lõuna-Eestis

Ajaloohõnguline puhkus Räpina Hotellis

1930. aastate stiilis hotelli sisenedes tekib tunne nagu oleksid ajas tagasi läinud. Väärikas ja ajastutruus hotellis asuva Kiudoski Restoraani tervislikud ning maitsvad road, head veinid ja hubane interjöör loovad täiusliku toiduelamuse, mida oskab hinnata igaüks. Loe edasi

 
 

  Lõõgastav
talvepuhkus Pühajärvel!
Loe edasi
   

Argipäeva lõõgastuspakett
Loe edasi

 
 

  Lõuna-Eesti
väike huvituur
Loe edasi
   

Avasta, õpi ja naudi Eestimaad läbi toidu!
Loe edasi

 
 

  Avasta endas seikleja
Loe edasi
   

Aktiivne puhkus Mulgimaal!
Loe edasi

 

Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089 +372 744 2111 info@visittartu.com
ValgamaaViljandimaaPõlvamaaVõrumaaJõgevamaa Tartu & South-Estonia

visitestonia.com

Kui teate kedagi, kes uudiskirja ei saa, aga peaks saama, andke teada – info@southestonia.ee
.
Samale aadressile teatage palun, kui soovite end uudiskirja saajate seast eemaldada.