Tagasi esilehele
 

Ahhaa keskus 15!

1. septembril tähistas teaduskeskus AHHAA oma 15. sünnipäeva. Nende aastate jooksul on teaduskeskust külastanud enam kui 1,7 miljonit inimest ning külastajate arv suureneb kiirenevas tempos.

„AHHAA ei ole lihtsalt töökoht, see on elustiil,“ ütles kaheksa aastat AHHAAs töötanud juhatuse liige Pilvi Kolk. "Tihti kohtan oma kolleege koos perega meie teaduskeskuses ka nädalalõppudel või puhkuse ajal ning oleme kaastöötajatega head sõbrad ka väljaspool tööaega. AHHAA-s töötamine on pannud maailma vaatama teise pilguga - ükskõik kuhu satud, ikka mõtled, et kuidas seda või teist põnevat asja või teadmist saaks AHHAA-s rakendada. Siin tegutsemise piiriks saab tihti vaid kujutlusvõime."

Teaduskeskus AHHAA loodi 1. septembril 1997. aastal Tartu Ülikooli projektina. Alates 2000. aasta algusest tegutses AHHAA Tartu Tähetorni ruumides, 2004. aastal loodi vastav sihtasutus. Aastast 2009 kolis AHHAA Tartu Lõunakeskusesesse, kus asub tänaseni AHHAA 4D elamuskino. Samal aastal avati ka AHHAA filiaal Tallinnas Vabaduse väljakul. AHHAA uus maja Tartus võõrustab kõiki teadushuvilisi alates 2011. aasta 7. maist.

Lisainfo: http://www.ahhaa.ee
Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089 +372 744 2111 info@visittartu.com
Tartumaa • ValgamaaViljandimaaPõlvamaa VõrumaaJõgevamaa
Tartu & South-Estonia

visitestonia.com