Tagasi esilehele
 

Alatskivi lossi lõplik valmimine ja vahakujude muuseumi avamine

Külli Must: „Sadakond aastat tagasi, kui Alatskivi loss oli ühe härrastepere koduks, asusid lossi keldris majandusruumid. Siin elasid teenijad, olid köögid ja leivatuba, teenijarahva söögituba ja panipaigad. Alates sellest kevadest on mõisteenijad keldris tagasi, nimelt vahakujudena. Näete kutsarit, kokka ja köögitüdrukut aga ka teisi mõisahoones olulisi rolle täitnud isikuid. Keldri avaras koridoris asub näitus vana Tartumaa mõisatest.  Mõisad on olnud üks osa meie kultuuriruumist ja ajaloo paremaks mõistmiseks on oluline neid säilitada.“

Külalised saavad soovi korral ajaloos tagasi minna, kehastuda kas mõisahärraks või aednikuks, proovides üll nende rõivaid kostüümilaos. Kellele sellest veel vähe, saab rõivis ringi patseerida ja näiteks aednikuna minna lossi roosiaeda rohima. Rõivaid jagub nii suurtele kui väikestele. Kel aega rohkem käes, võiks piiluda keldrikorrusel end sisse seadnud töötubadesse: ühes neist saab teha  lossi suveniiri savist või klaasist ja teises tekstiilist.

Pärast pikka restaureerimisperioodi ootame teid külla pakkudes erinevaid külastuselamusi sõltuvalt teie ootustest! Lossis on end sisse seadnud:
• Külastuskeskus. Tutvumine lossi kui ühe perekonna elamuga, lisaks ülevaade lossi ajaloost, restaureerimisest
• Tubina muuseum. Lossi auväärseks külaliseks on siitkandist pärit Eesti helilooja Eduard Tubin
• Alatskivi lossi restoran. Maitseelamused saksa, eesti ja šoti köögist. Kontakt 5403 2485 või alatskivi@lossirestoran.eu.
• Alatskivi lossi sviidid. Eriline ööbimisvõimalus neljas toas kokku kaheksale külalisele.

Kontakt 5303 2485 või alatskivi@lossirestoran.eu.

www.alatskiviloss.ee
Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089 +372 744 2111 info@visittartu.com
Tartumaa • ValgamaaViljandimaaPõlvamaa VõrumaaJõgevamaa
Tartu & South-Estonia

visitestonia.com