Tartu ja Lõuna-Eesti infokiri
November 2012 - Märts 2013

Saame tuttavaks – Tartu ja Lõuna-Eesti

Tartu – vana hansa-, ülikooli- ja teaduselinn – on värav Lõuna-Eestisse. Tuhandeaastase ajaloo ja põneva kultuuripärandiga Tartul on rohkelt pakkuda nii ajaloo- kui kultuurihuvilisele külalisele – linnas on üle 20 muuseumi ja aastas toimub siin ligi 4000 üritust. Perega puhkama tulijail tasuks kindlasti külastada Baltimaade suurimat teaduskeskust AHHAA, kus jagub tegevust nii väikestele kui suurtele. Käsitööharrastajale pakuvad isetegemis- ja avastamisrõõmu Tartu ja Lõuna-Eesti käsitöömeistrite kojad, õpitoad ning laadad. Lisaks väärivad külastust Tartumaal Äksi külas asuv Jääaja Keskus ning Peipsimaa vanausuliste alad.

Lõuna-Eesti – Tartu-, Põlva-, Jõgeva-, Valga-, Võru- ja Viljandimaa – pakub loodushuvilisele ligi 125 matka-, loodus- ja terviserada, üle 40 kaitseala ning hingematvalt kauneid talviseid loodusvaateid. Aktiivset puhkajat kutsuvad rohkearvulised tippspordisündmused, iseäranis rohkelt saab talispordiga tegeleda Otepääl – Eesti talvepealinnas. Talveperioodil pakume nii mootorsaanisõite, hobusaanisõitu kui ka kilomeetrite kaupa puutumatut lund, härmas puid ja põõsaid ning ürgset vaikust. Holstre-Pollis asub Viljandimaa spordi- ja puhkekeskus, kus saab kasutada erineva pikkuse ja raskusastmega hooldatud metsaradasid, mille kogupikkus ulatub kuni 35 kilomeetrini.

Ka Lõuna-Eesti kultuuripärand on rikkalik – enam kui 140 ajaloo- ja kultuuriobjekti, rohkelt kultuuriüritusi, laatasid, vabaõhuüritusi, kontserte ja (folkloori)festivale. Lisaks sellele rikastab Lõuna-Eestit ka inimeste multikultuursus – mulgid, setod (oma säilinud keele ning UNESCO kultuuripärandisse kuuluva leelo’ga) ja Peipsi vanausulised oma kommete ja traditsioonidega. Spaaturismi vallas saame uhkustada küll väikeste, ent see-eest omanäoliste ja unikaalsete spaade ja tervisekeskustega ning saunakultuuri, kohaliku päritoluga mahetoidu, rahu ja privaatsusega.

Tänu Lõuna-Eesti suhtelisele väiksusele on isegi paaripäevase reisi sisse võimalik mahutada uskumatult palju elamusi, erinevaid vaatamisväärsusi ja kontrastseid kultuuri- ja looduselamusi, samuti mitmekesiseid aktiivseid talvetegevusi.

Tartu ja Lõuna-Eesti juba ootavad teid!

Tere tulemast imelisse Lõuna-Eestisse!

Taas on kätte jõudnud värviliste lehtede langemise aeg, mil Lõuna-Eesti loodus on rõõmsalt värviküllane ja inspireeriv. Nii nagu oskab Lõuna-Eesti üllatada oma külalisi eheda elamusega aastaaegade vaheldumisest, nii pakkus ka selle aasta sügis elevust tekitavat varajast lumesadu ja andis viimastele sügisandidele vahvad valged lumemütsid. Enam pole kaugel aeg, mil maapind kattub püsiva lumevaibaga ning järvedele tekib jäälilledest tulvil jääkate. Viimaste aastate lumerohked talved on lasknud talverõõme nautida nii väikestel kui suurtel. Talvel on Lõuna-Eesti eriliselt muinasjutuline koht, kus talviseid tegevusi saab nautida nii kelgu- kui suusamäel, aga ka lumises looduses. Positiivseid elamusi pakub kindlasti laternavalguses metsamatk räätsadel. Eestlaste vanu traditsioone järgides saab sõita reega ning käia suitsusaunas.

Lõuna-Eestis asub mitmeid heal tasemel talispordikeskusi, kus leidub nii mäesuusanõlvu kui ka valgustatud murdmaasuusaradu. Mõeldud on ka kõige pisematele, kes saavad lustida snowtube mäel või uisutada järvejääl. Eestlaste üks talvine lemmikspordiala on murdmaasuusatamine ja suursündmuseks ka harrastussportlaste hulgas veebruarikuine Worldloppet´i sarja kuuluv Tartu Maraton.

Eestlaste tuntud saunalembusest inspireerituna toimub veebruaris järjest enam populaarsust koguv iga-aastane saunamaraton Otepää piirkonnas. Lõuna-Eestis toimub talveperioodil tõeliselt toredaid sündmusi, millest oodatakse osa võtma nii väikeseid kui ka suuri. Näiteks muusikahuvilised on oodatud veebruari teisel poolel nädalasele Leigo jäämuusika festivalile. Viimastel aastatel on üha populaarsemaks muutunud ka talvine kalapüük. Veebruarikuisest kalastusvõistlusest „Kuldkala” Viljandi järvel on kujunenud tore talvine kalapidu koos õpitubade, laada ja paeluva programmiga.

Lõuna-Eesti külalislahked ja sõbralikud inimesed ootavad Teid külla imelist talveaega nautima, maitsma kohalikku toitu ja osa võtma põnevatest sündmustest. Kohtumiseni Lõuna-Eestis!

Angela Järg
SA Lõuna-Eesti Turism juhataja
Sündmuste kalender
November 2012 - Märts 2013
Pimedate Ööde
filmifestival PÖFF

Tartu 16.11.-28.11
Talvepealinna avamispidustused
Otepää 21.12
Vanemuise aastalõpuball
Tartu 30.12
Kalastusvõistlus Kuldkala Viljandi järvel 16.02.2013
Laskesuusatamise võistlus IBU Biathlon Cup Tehvandi Staadionil 5.-6.01.2013
Leigo Jäämuusika Festival
Otepää 17.-21.02.2013
Tartu Vene Ball
Tartu 15.-16.03.2013

Loe edasi


  Võta ühendust
 
Tartu Külastuskeskus Raekoda, 50089 Tartu
_______________________________________________
 
+372 744 2111
_______________________________________________
 
info@visittartu.com
_______________________________________________
 

Tartumaa
Valgamaa

Viljandimaa
Põlvamaa
Võrumaa
Jõgevamaa
Setomaa
Peipsimaa
Otepää

_______________________________________________
 
Tartu & South-Estonia

   

Vaata virtuaaltuure
 

Tartu Ülikooli muuseumid
Tartu ja Tartumaa

UNESCO pärandi nimistusse kuuluv seto leelo Setomaal
Viljandimaa
loodus
Võrumaa
Valgamaa
EDEN (European
Destinations of ExelleNce
)

2008 - Viljandi linn
2009 - Soomaa Rahvuspark 2010 - Võrtsjärv

PeipsimaaUUED TRÜKISED


  Uued tooted ja teenused

Tartu Seikluspark

Tartu esimene seikluspark avati sel suvel 20. juunil ning oktoobriks oli seal käinud juba umbes 15 000 seiklejat. Seikluspargi idee sai alguse eelmisel suvel ning sügiseks leiti selleks ka sobib koht Raadi linnaosas Narva maantee ääres asuvas endises kruusakarjääris. Linnamelu piiril asuv pikk trepp viib sügavasse orgu, justkui siseneks uude põnevasse maailma. Ja just seda Tartu Seikluspark ka ongi!
Loe edasi


Alatskivi loss - valmis ja avatud!

Külli Must: "Sadakond aastat tagasi, kui Alatskivi loss oli ühe härrastepere koduks, asusid lossi keldris majandusruumid. Siin elasid teenijad, olid köögid ja leivatuba, teenijarahva söögituba ja panipaigad. Alates sellest kevadest on mõisateenijad keldris tagasi, nimelt vahakujudena. Näete kutsarit, kokka, köögitüdrukut ja teisi huvitavaid tegelasi. Keldri koridoris asub näitus Tartumaa mõisatest."
Loe edasi


Tartu Ülikooli varakamber

Tartu Ülikooli ajaloomuuseumis asuvas varakambris eksponeeritakse valikut ülikooli väärtuslikematest varadest. Sealt leiab seni harvaeksponeeritud või lausa esimest korda välja toodud haruldusi, mis räägivad ülikooli ideest ja selle vaimust.
Loe edasi

 
 

  Ahhaa keskus 15!
Loe edasi
   

Armunud kunstnik
Loe edasi

 
 

 

Tartu Jazzklubi leidis
endale uue kodu
Loe edasi

   

Hostel Just Rest
Loe edasi

 
 

 

Jaago Käsitöötalu
Loe edasi

   

Mokko Turismitalu
avas uue majutushoone
Loe edasi

 
 

 

Kiviranna puhkemaja
Loe edasi

   

Külaliskorter Sviit nr 7
Loe edasi

 

Puhkus Tartu linnas  Perega AHHAAsse Ja Mänguasjamuuseumisse

Tulge koos perega nautima sügis-talvist Tartut.
Parim aeg on koos perega veedetud aeg!
Loe edasi

 
 

  Selle talve väärt
perepuhkus
hotellis Starest!
Loe edasi
   

Uuri ja avasta Tartu Ülikooli muuseumides
Loe edasi

 
 

  Perega Tartusse
Loe edasi
   

Terve vaim ja terve
keha Tartus käsikäes!
Loe edasi

 
 

  Raadimõisa
Hotelli talvepaketid
Loe edasi
   

Lõunakeskus
Loe edasi

 
 

  Hotell London ja hotell
Pallas talvepaketid
Loe edasi
   

Teaduskeskus
AHHAA paketid
Loe edasi

 


  Puhkus Lõuna-Eestis

Jahipakett Taagepera Lossis

Jahte korraldatakse 18 000- hektarilisel jahipiirkonnal alates 1993 aastast. Metsas liigub nii põtru, hirvesid, metssigu, hunte, ilveseid kui ka väiksemaid ulukeid.
Loe edasi

 
 

  Organismi puhastus
ja kehakaalu
korrigeerimine
Loe edasi
   

Võrtsjärve võlud
sügisel ja talvel
Loe edasi

 
 

  42. Tartu
Suusamaraton
Otepääl
Loe edasi
   

Viljandi - rändame
ajast aega!
Loe edasi

 
 

  Talv Otepääl
Hotell Karupesas
Loe edasi
   

Mootorsaanimatk
Võrtsjärvel
Loe edasi

 
 

  Sõpradega
talvisele Põlvamaale
Loe edasi
   

Talv Taevaskojas
Loe edasi

 
 

  Kubija hotell-loodusspaa
puhkusepakett
Võrumaal!
Loe edasi
     

 

   
 

Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089 +372 744 2111 info@visittartu.com
Tartumaa • ValgamaaViljandimaaPõlvamaa VõrumaaJõgevamaa
Tartu & South-Estonia

visitestonia.com

Kui teate kedagi, kes uudiskirja ei saa, aga peaks saama, andke teada – info@southestonia.ee
.
Samale aadressile teatage palun, kui soovite end uudiskirja saajate seast eemaldada.