Tagasi esilehele
 

Tartu Seikluspark

Tartu esimene seikluspark avati sel suvel 20. juunil ning oktoobriks oli seal käinud juba umbes 15 000 seiklejat. Seikluspargi idee sai alguse eelmisel suvel ning sügiseks leiti selleks ka sobib koht Raadi linnaosas Narva maantee ääres asuvas endises kruusakarjääris. Linnamelu piiril asuv pikk trepp viib sügavasse orgu, justkui siseneks uude põnevasse maailma. Ja just seda Tartu Seikluspark ka ongi!

Seiklusparki minnes tuleb varuda aega, kolme raja läbimiseks kulub umbes tund kuni poolteist. Seiklusparki tulles tasub jalga panna ka kinnised jalanõud, selga mugavad riided ja pikad juuksed patsi. Esmalt antakse selga turvavarustus ning seejärel suunatakse raja äärde, kus juba ootab instruktor, kes tutvustab reegleid. Tartu Seiklusparki võib tulla peaaegu iga ilmaga, sest mida vihmasem, seda ekstreemsem! Ainult suure tormi ja äikesega ei saa Seikluspark turvalisust tagada.

Tänaseks on seiklusparki rajatud viiskümmend erinevat mängu ja takistust. Ees ootab kolm rada, mis kõik lähevad järjest kõrgemaks ja keerulisemaks. Rajal on erinevaid takistusi: trossid, rõngad, võrgud ja rippuvad palgid. Põnevust lisavad õhus sõitev jalgratas ja lumelaud, ronimisseinad ja redelid ning õhusõidud järgmistele radadele. Kui rajad läbitud, saab proovida veel 300meetrist laskumist oru ühest otsast teise, kus närvikõdi on garanteeritud! Hetkel on kõrgeim takistus ligikaudu kümne meetri kõrgusel ning plaan on ikka minna kõrgemale. Tartu Seikluspark sobib nii suurtele kui väikestele, emadele, isadele, vanaemadele ja vanaisadele. Kõige vanem seikleja on olnud 82aastane vanaisa ning kõige noorem peaaegu kaheaastane pisipõnn. Väiksematele lastele on Tartu Seikluspargis loodud eraldi ala, kus on seiklemiseks erirajad 15 mänguga ja kaks pikka trossilaskumist.

Juba selaastal tuleb vähemalt üks rada juurde ning ka talveks ja järgmisteks aastateks on Tartu Seikluspargil suured plaanid. Talveks rajatakse Seiklusparki uisuväljak, snowtubing’u-rada ning veel saladuslikke põnevaid asju. Tuleviku-märksõnadeks on veel inimjalgpall, 200-ruutmeetrine spordiväljak, jalgratturitele mõeldud osavusrada, ronimissein, segway’d, seiklusrajad kaskede latvades ja veel palju muudki. Plaanitakse ka seikluspargi alla jääv org muuta lillede ja pinkidega kauniks pargiks, kus jalutada ja lähedastele kaasa elada võivad kõik huvilised. Seikluspargi rajad ja teised atraktsioonid jäävad avatuks aastaringselt, kui ilm lubab on Seikluspargis võimalik igal ajal põnevalt aega veeta. Lisaks saab seikluspargi kohvikus keha kinnitada ja korraldada näiteks laste sünnipäevi või firmapidusid.

Tulekul: 200-ruutmeetrine spordiväljak ning 2013. aastaks jalgratturitele mõeldud osavusrada.
Talvisel hooajal plaanime avada snowtube`i raja ja uisuväljaku.

Asukoht: Narva mnt 126D, Tartu 50304
Kontakt: +372 77 60 222,
info@tartuseikluspark.ee
Sügisel avatud: E-N 12.00-19.00 (ettebroneerimisel võimalus varem avada)
R-P 10.00-20.00 http://tartuseikluspark.ee
Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089 +372 744 2111 info@visittartu.com
Tartumaa • ValgamaaViljandimaaPõlvamaa VõrumaaJõgevamaa
Tartu & South-Estonia

visitestonia.com