Tagasi esilehele
 

Tartu Ülikooli varakamber

Tartu Ülikooli ajaloomuuseumis asuvas varakambris eksponeeritakse valikut ülikooli väärtuslikematest varadest. Sealt leiab seni harvaeksponeeritud või lausa esimest korda välja toodud haruldusi, mis räägivad ülikooli ideest ja selle vaimust.

Varakambris eksponeeritakse vaid originaalesemeid või tänu oma väärikale legendile originaali staatusega võrdsustatud esemeid. Ülikooli varakambris on paljude teiste harulduste kõrval võimalik tutvuda ainsate säilinud detailidega Rootsi kuninga Gustav II Adolfi originaalmonumendist, Vene keiser Aleksander I poolt allkirjastatud ülikooli asutamisdokumendiga ning Aleksander Puškini surimaskiga. Igal hoolikalt valitud esemel selles ruumis on oma ainukordne lugu. Vaatamisväärsus on aga ka juba näitusesaal ise oma kuldse lae ja põrandaga ning tõelisele varakambrile omase salapäraga.

Varakambrisse on võimalik tellida giidiga ekskursioone telefonil +372 737 5677
või e-posti aadressil ajaloomuuseum@ut.ee.

NB! Tartu Ülikooli muuseumides kehtib ühispilet, millega saab külastada Tartu Ülikooli botaanikaeda, TÜ ajaloo muuseumit, toomkiriku torne, Tartu tähetorni ja TÜ kunstimuuseumi.

Lisainfo: www.ut.ee/muuseumid.
Võta ühendust

Tartu Külastuskeskus Raekoda, Tartu 50089 +372 744 2111 info@visittartu.com
Tartumaa • ValgamaaViljandimaaPõlvamaa VõrumaaJõgevamaa
Tartu & South-Estonia

visitestonia.com