Hea lugeja!

Eelmise uudiskirja ilmumisest on möödas juba kaks kuud, ent nüüd oleme tagasi. Küll aga on Lõuna-Eesti turismivaldkonna uudiskirja maastikul peatselt värskeid tuuli puhumas. Nimelt plaanime koos SA Tartumaa Turismi ning Tartu linna avalike suhete osakonnaga kõigi eraldiseisvad uudiskirjad ühiseks, veelgi huvitavamaks ja paeluvamaks koondada. Et aga mitte ära sõnuda, siis kirjutame tollest uudiskirjast uuesti siis, kui juba rohkem põhjust .

Talv on olnud pikk ja ilmatargadki ei ennusta veel niipea lumehangede kadumist. Seega on paras aeg võtta sellest kord päikselisest, siis sombusest kevadeootuses kuust kõik, mis võtta annab. Esmalt tasub käsile võtta naistepäev 8. märtsil ja mõelda, miks naistepäev üldse tekkis – sel päeval korraldatakse vägivallavastaseid aktsioone, rahvusvahelisi foorumeid, räägitakse naiste muredest ja probleemidest.

Teine püha – vastlapäev (sel aastal samuti 8. märtsil) – on eesti rahvakalendris viimane päev enne ülestõusmispühadele eelnevat varakevadist seitsmenädalast suurt paastu. Et paastuajal olid keelatud lõbustused ja rammus toit, siis kasutati vastlapäeval juhust, et enne veel korralikult pidutseda ja süüa, Lõuna-Eestis peeti näiteks pudrupäeva, Mulgimaal oli kombeks valmistada vastlakorpe. Siinkohal on paslik anda ka väike õpetus vastlavurri tegemiseks:  tee sea sääreluu keskele auk, aja nöör läbi ja tõmba see hooga undama.

Lisaks tähistati vanadel aegadel ja tähistatakse nüüdki sorokasveeti ehk tsirgupäeva (9. märtsil, tuntud üksnes Setomaal), mis on rahvakalendris tõeline lindude päev. Öeldi, et soojal maal pöörab nelikümmend lindu suu suve poole ja pea päeva (päikese) poole, alustades rändamist meie poole. Tähistatakse ka maarjapäeva (25. märtsil), mis on üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi. Maarjapäevaks tuli lõpetada talvised naistetööd kangaste kudumine ja ketramine. Nii et mis muud kui väikese Anu Tõrsi esitatava „Kevadmarsi“ saatel kärmelt talitöösid lõpetama!

Sinu
SA Lõuna-Eesti Turism

 
 


Üleskutse turismiettevõtjaile!
Kliki siia ja loe tingimata edasi!


SA Lõuna-Eesti Turismi uudised
Väikest tagasivaadet senitehtust, messidest, trükistest, uudistest ja lähiaja tulevikuplaanidest loe lähemalt siit!

Märtsikuu tegemised
Lõuna-Eestis

Näitused, kevadturud, kontserdid, konkursid, festivalid, uued paigad, samuti koolitused ning projektid – neist saad ülevaate siit!

 Veidi pikemalt fototurismist
Põlvamaal, endises Mooste Viinavabrikus ei tegeleta praegusel ajal mitte enam viina valmistamise, vaid veelgi põnevama ettevõtmisega. 2010. aasta oktoobris avas seal uksed Eestis ja lähimaades ainulaadne koht – Eesti Fototurismi Keskus. Loe siit edasi!

Reis ajakapsliga – Bonifatiuse Gild Viljandis!
Lähme ajas rändama! Kuidas seda täpsemalt teha ning kuhu tee meid viib, sellest loe täpsemalt siit.

 
 

 

Aprillikuu numbris

• Uudised sihtasutuselt
• Maakondade kevadised tegemised
• VI Võhandu Maraton – mis see on ja kellele?
• Ja muud põnevad tegemised-lood 
 

Uudiskirja aitasid kokku panna: Teele Kaeramaa (Jõgevamaa TIK), Margita Kipasto (Võrumaa TIK), Sille Roomets (Valgamaa Arenguagentuur) ning Ülle Pärnoja (MTÜ Setomaa Turism).

Kui tead kedagi, kes uudiskirja ei saa, aga peaks saama, anna teada – info@southestonia.ee
Samale aadressile anna teada ka siis, kui soovid end uudiskirja saajate seast eemaldada.

 
 

 

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.ee | www.southestonia.ee