Hea lugeja!

Ootamatult jõudis kätte jaanikuu, mistõttu on viimane aeg meelde tuletada esivanemate tarkusi ja uskumusi jaanipäeva kohta. Ikka selleks, et õnne enda õuele meelitada.

Jaaniööl usuti olevat eriline vägi, kuna kõik põrgu ja taeva väravad on siis valla. Puud, linnud ja loomad pidid kõnelema ja tulevikku ette ennustama – kui inimene ainult nende kõnet mõistaks, saaks ta äraarvamata targaks. Selle võime saamiseks oli vaja ainult ussikuninga hari ära süüa. Veel teeb jaaniöö eriliseks võimalus leida peidetud varandust. Tavaliselt pidi Vanakurat või Juudas just sel ööl rahapaja välja võtma ja hakkama raha kuivatama. Kaks kõige tuntumat viisi seda kohta üles leida olid vaadata ümbruskonda katuse alt läbi unkaaugu või siis läbi kirstulauas oleva oksaaugu.

Sulle, hea lugeja, soovime aga müstilise ning salapärase sõnajalaõie ülesleidmist! Õis pidavat puhkema ainult jaaniööl mõneks hetkeks. Kes selle õie leiab ja nopib, saab rikkaks ja õnnelikuks, oskab lindude ja loomade ning kõikide rahvaste keeli ja saab maailma asjadest kõik teada.

Päikselist kesakuud ning harivat lugemist!
SA Lõuna-Eesti Turism

 
 SA Lõuna-Eesti Turismi tegemised ja uudised
Mida uut, huvitavat ja kasulikku on vahepeal sihtasutuses ette võetud ja milliseid arenguid on oodata lähitulevikus – loe sellest siit!

Mai Lõuna-Eestis
Maikuu põnevamatest sündmustest Lõuna-Eestis, koolitustest, reisidest, eeskujulikest ettevõtmistest ja paljust muust saad teada siit!

Suve tippsündmused
Lõuna-Eestis
Suvi Lõuna-Eestis on täis põnevaid sündmusi nii kohalike kui ka külaliste jaoks. Hea ülevaate
Lõuna-Eesti suvistest tippsündmustest leiad siit!

Alustame uue rubriigiga – Saame tuttavaks!
Verivärskes rubriigis hakkame tutvustama turismivaldkonna uusi tegijaid, ettevõtjaid ja tegemisi. Seekord toome sinuni Põlvamaa, Setomaa, Võrumaa ning SA Lõuna-Eesti Turismi uustulnukad. Loe nende kohta lähemalt siit!

 Uurimus Võrumaa turismiettevõtjatest
2009. aasta sügisel viis Võrumaa Arenguagentuur koostöös Võrumaa Kutsehariduskeskusega läbi suuremahulise Võrumaa turismi- ja puhkemajanduse uuringu.
Loe selle tulemustest lähemalt siit!

Maaliline Eesti Põllumajandusmuuseum kutsub kõiki meisterdama!
Eesti Põllumajandusmuuseumis 2. juulil avatav uus püsiekspositsioon on põhjalikult ettevalmistatud ja kauaoodatud sündmus! Kõigil on võimalus iidseid talutöid proovida – leiba küpsetada, raudnaela sepistada, triibuvaipa kududa või vitstest tooli punuda. Loe sellest lähemalt siit!

Peipsimaa Külastuskeskus võlub vene vanausuliste pärandkultuuriga
Peipsimaal juba rohkem kui viis aastat vene vanausuliste pärandkultuuri heaks tegutsenud MTÜ Piiri Peal on teinud suurepärast tööd – juuni algul avab Kolkjas oma uksed Peipsimaa Külastuskeskus, kus põnevat avastamist ja uudistamist jagub paljudele. Loe sellest lähemalt siit!

 
 

Kui tead kedagi, kes uudiskirja ei saa, aga tingimata peaks saama,
anna palun sellest teada aadressil info@southestonia.info.
Samal aadressil palume endast märku anda ka neil, kes uudiskirja enam ei soovi.

 
 

 


Juulikuu numbris

• Olustvere imekaunis mõis ning sealsed sündmused
• Maanteemuuseumi Teeaeg
• Jätkame Lõuna-Eesti turismivaldkonna uute inimeste tutvustamist


 
 

 

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.info | www.southestonia.info