Hea lugeja!

Tundub, et oktoober on üks põnev ja avastusterohke kuu. Muidugi – ilmad on just sellised, et täpselt ei tea, kas kotti pista päikeseprillid või vihmavari, kas kindad kätte panna või mantlinööbid lahti teha, kas õues vihma käes jalutada või tuppa teed jooma jääda.

Sellised segadusttekitavad ajad võivad aga ka palju head kaasa tuua. Ajaloost on oktoobrikuu kohta hulgaliselt näiteid. Just viinakuul maabus Kolumbus esmakordselt Ameerikas (1492), Münchenis toimus esimene Oktoberfest (1810), Charles Macintosh müüs esimese vihmamantli (1823), Baieri õlletootja Josef Grolli tootis esimese partii pilsenit (1842), New Yorgis avati võimas turismiatraktsioon Vabadusesammas (1868), asutati ametlikult ÜRO (1945) ning loodi esimene kahe arvuti vaheline võrguühendus (1969). Inspireeriv, kas pole?

Nii et soovime sullegi rohkelt oktoobriavastusi ning head lugemist!

SA Lõuna-Eesti Turism

 
 SA Lõuna-Eesti Turismi tegemised ja uudised
Vene turule suunatud muinasjutulisest talvetrükisest, fotokonkursist "Ehe Lõuna-Eesti" ja meie plaanidest tulevikuks ja paljust muust saad teada siit!

September Lõuna-Eestis
Ülevaade Lõuna-Eesti maakondades toimunud põnevamatest sündmustest avaneb sulle siit!


Mida tulevik toob

Oktoobrikuus aset leidvatest koolitustest, reisidest, kohtumistest, uutest projektidest ja paljust muust saad ülevaate siit!


Eeskujuks
Oktoobrikuus aset leidvatest koolitustest, reisidest, kohtumistest, uutest projektidest ja paljust muust saad ülevaate siit!

 Setomaa ja setod – eriline maa, eriline rahvas
Setod ja Setomaa tulevik seto-aktivist Aare Hõrni nägemuses – loe siit huvitavat intervjuud!Unistus, mis täitus – Sõmerpalu motohall
Adrenalin Arena Sõmerpalus tõotab adrenaliini kõigile – väikestele ja suurtele, professionaalidele ja amatööridele. Ka sinule!
Uuri siit järele!


Midagi ainulaadset. Punkriturism Võrumaal
Väikest Vastse-Roosa küla on viimastel aastatel külastanud kümned tuhanded inimesed kogu maailmast. Miks? Sellest saad teada siit!

 
 

 


Novembrikuu numbris

• Intervjuu endise moskvalanna, nüüdse Tartu giidi Olga Einastoga
• Valga isamaalise muuseumi hing Meelis Kivi 
 

Uudiskirja aitasid kokku panna: Katrin Loss (SA Tartumaa Turism), Teele Kaeramaa (Jõgevamaa TIK), Margita Musting (Võrumaa TIK), Sille Roomets (Valgamaa Arenguagentuur), Ulla-Maia Timmo (SA Põlvamaa Arenduskeskus), Angela Aru (Viljandi TIK), Mare Raid (Otepää TIK), Ülle Pärnoja (MTÜ Setomaa Turism) ning Jaanika Kaljuvee (Võrtsjärve SA).

Kui tead kedagi, kes uudiskirja ei saa, aga peaks saama, anna teada – info@southestonia.ee
Samale aadressile anna teada ka siis, kui soovid end uudiskirja saajate seast eemaldada.

 
 

 

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.ee | www.southestonia.ee