Hea lugeja!

„Sügis käes, sügis käes, lehti muudkui langeb..“, ütleb üks lastelaul. Ja tõesti – sügis on käes. Aeg teha kokkuvõtteid möödunud suvest, sellest, mis plaanid seekord õnnestusid, ja mille aeg veel ees on. Aeg ka uuele aastaringile ning talveperioodile tõsisemalt mõtlema hakata – on ju november-detsember juba jõulutralli tähe all möödumas ja ega siis enam vaikseks olemiseks mahti pole.

Nii et oktoobrikuuks soovime Sulle, armas lugeja, veidi rahulikumat kulgemist ja mõtisklemist, kaaslaseks Lõuna-Eesti seekordsed turismiuudised ja –lood koos Mari Kalkuni lauluga "Üü tulõk".

Sinu
SA Lõuna-Eesti Turism

 
 SA Lõuna-Eesti Turismi uudised
Sellest, mida sihtasutus septembrikuus tegi ja mis lähiajal plaanis,
loe edasi siit!Oktoober Lõuna-Eestis
Oktoobri põnevad ettevõtmised – kontserdid, võistlused, festivalid, laadad ja palju muud! Loe lähemalt!Koolitume, reisime ja võtame eeskuju
Sellest, milliseid koolitusi Lõuna-Eestis teeme, kuhu reisime ja keda eeskujuna esile tõstame, saad lugeda siin!


Turundusest turismiettevõtjaile
Rubriigis turismiettevõtjaile räägime sellest, kuidas enda teenuseid-tooteid võimalikult hästi turundada. Seekord hoiatav lugu sellest, kuidas ei tohiks klienti üksikule saarele kutsuda. Loe lähemalt!


Teeme projekte
Põnevamatest projektidest Lõuna-Eestis tuleb juttu siin!

 

Vastseliina piiskopilinnus – koht, kus aeg peatub
Vastseliina Piiskopilinnuse lugu sai alguse 1342. aastal, kui Tartu piiskoplinnal tekkis siiakanti Pihkva vürstiriigiga piir ja Tartu vajas piirikaitset. Piiskopilinnus on teeninud palju erinevaid isandaid, see on olnud sakslaste, venelaste, poolakate ning rootslaste käes. Tänapäeval, kus linnusest on alles peamiselt küll vaid varemed, toimetavad siin eestlased. Loe edasi!


Innovaatiline turism on Eesti kontekstis võtmeküsimus
EASi väljaantava Ettevõtluse Auhinna – Turismi Uuendaja 2011 – tiitliga pärjati 14. septembril Estonia kontserdisaalis toimunud pidulikul galaõhtul Põlvamaal Varbuse külas tegutsev SA Eesti Maanteemuuseum tänu erilisele vabaõhuekspositsioonile „Teeaeg“, kus liiguvad nii ajale jalgu jäänud liiklusvahendid kui ka tulevikusõidukid. Mida tiitlist ja muuseumi tulevikust arvab muuseumi juhataja Mairo Rääsk, loe edasi siit!

Lõuna-Eesti statistikas 2006-2010 (5 aastat)
1. augustist asus SA Lõuna-Eesti Turism juhatajana tööle Kätlin Kuznetsova, kes pidas vajalikuks esmalt kaardistada Lõuna-Eesti senist käekäiku. Kuigi statistikat enamasti kirutakse, on see siiski üsna heaks indikaatoriks olukorra analüüsiks ja suundus temagi statistikaameti kodulehele, et sealt alla laadida suured tabelid ning neid siis uurima-puurima hakata. Loe edasi!

 
 

 


Uudiskirja aitasid kokku panna: Katrin Loss ja Maarja Ojamaa (SA Tartumaa Turism), Teele Kaeramaa (Jõgevamaa TIK), Margita Kipasto (Võrumaa TIK), Angela Aru (Viljandi Turismiinfokeskus), Marina Lauk (Valgamaa Arenguagentuur), Sille Roomets (Valgamaa Arenguagentuur)
ning Ülle Pärnoja (MTÜ Setomaa Turism).


 
 Eelmisi uudiskirju saad lugeda siit!

Huvitavast tootest-teenusest-inimesest, mida/keda järgmistes uudiskirjades
tutvustada, anna teada aadressil info@southestonia.ee!

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.ee | www.southestonia.ee