Head lõunaeestlased!

Esmalt tahame teid tänada soojade sõnade eest aprillikuu uudiskirjale. Aitäh teile! Ent pikalt me loorberitele puhkama ei jäänud ning juba ongi teie ees maikuu uudiskiri. Ikka selleks, et Lõuna-Eesti turismiuudised leviksid ja siia aina enam huvilisi teed leiaks.

Uudiskirjast leiate teavet Lõuna-Eesti maakondades toimunud ning toimuma hakkavatest sündmustest, põnevamatest ettevõtmistest, toodetest, teenustest ning paljust-paljust muust. Ka teie, head lugejad, saate siin oma panuse anda – kui teate mõnest huvitavast turismisündmusest või -uudisest, andke sellest meilegi märku!

Saabunud kevade puhul soovitame teil nüüd aga hoolsalt kasepuid uurida – kui pungad veel hiirekõrvus pole, tasub puust kasemahla välja meelitada. Oli see ju vanal ajal igakevadine jook, mis oli seda magusam, mida külmem tali seljataga. Sel aastal on kasemahl vist suisa mee maiguga...

Linnulaululist kevadet!
Sihtasutus Lõuna-Eesti Turism

 
 SA Lõuna-Eesti Turismi tegemised ja uudised

Mida uut ja huvitavat võtsime aprillis ette ja mis on meil tulevikule mõeldes perspek-tiivis – loe sise- ja välis-turismi arendamist puudutavate projektide  ja ettevõtmiste kohta siit!

Maakondade tegemised ning põnevamad sündmused

Põnevad ettevõtmised aprilli-kuus ja mida huvitavat leiab aset mais – loe teabepäe-vade, laatade, ümarlaudade, õppereiside ja palju muu huvitava kohta siit!

Võrgutav Sibulatee kutsub pilliroost saart ehitama!

2010. aastal on plaanis rajada Roomaa – pilliroo-saar Peipsi kaldal, kus kõik on pilliroost: saar ise, hütid-onnid saarel, paadid, kirik ja isegi kõrts. Lähema viie aasta jooksul tahetakse Liivaninale Koosa jõe suudmesse rajada ka pilliroost sadam, mis peaks tulevikus Roomaast kujundama ühe Sibulatee tõmbenumbri.
Loe edasi!

 Lubage esitleda Eesti ainsat mahetoitlustajat – Pühajärve Spa & Puhkekeskus!

Pühajärve Spa & Puhkekes-kus alustas Eestis kasva-tatud ja kodumaisus- ning kvaliteedimärki kand-vate toodete pakkumist juba 2004. aastal, kui liituti Rohelise Võtme keskkonnamärgise süs-teemiga. Klientide nõudlus mahetoodete järele on innustanud neid mahetoitlustust edasi aren-dama. Loe edasi!

Vudila – uus mängumaa Jõgevamaal

Kõikide mudilaste ja veidi suuremategi rõõmuks avab 1. juunil Jõgevamaal Tabi-vere vallas väravad kogu pere mängumaa Vudila. Eelkõige on Vudila suunatud siiski lastele. Sellele, muide, viitab ka Vudila nimi, mis on sümbioos sõnadest vutt ja mudilane. Asus ju nõukogude ajal siin Eesti suurim vutikasvatus. Loe edasi!

 
 

 


Juunikuu numbris

• Atraktiivsed uuendused Eesti Põllumajandusmuuseumis.
• Turismiettevõtete uuring Võrumaal.
• Lõuna-Eestis edendavad turismi mitmed uued inimesed. Kes need on, sellest veidi juttu teemegi.


 
 

 

SA Lõuna-Eesti Turism | Vaksali 17a, 50410 Tartu
tel: 744 2271 | info@southestonia.info | www.southestonia.info